Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szeretném megérteni a világban...

Szeretném megérteni a világban és az országban zajló politikai és pénzügyi, gazdasági folyamatokat, hogy kellőképp átláthassam a mindenkori helyzetet. Ezt közgazdasági tanulmányok nélkül hogyan valósítsam meg?

Figyelt kérdés
2012. dec. 9. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Tájékozódni, tanulni nem csak a közoktatás keretein belül lehet. Ha beszerzel egy középiskolai mikro- és egy makroökonómia tankönyvet (vagy valamilyen szakkönyvet), ugyanúgy kapsz egy általános képet a gazdaság működéséről.

Ha alaposabb ismereteket szeretnél, olvasd át a felsőfokú képzésben részt vevők számára íródott könyveket is.


2. Akármilyen szinten is tájékozódik valaki, sőt, akár hivatalos tanulmányokat is folytathat, soha nem fog mindent érteni. Szerintem.

Mondom ezt úgy, hogy közgazdasági szakközépiskolába jártam, és szerettem a szaktantárgyakat.


3. A politikai folyamatok alaposabb megismeréséhez szintén találhatsz szakirodalmat bőségesen. De hogy azt a részt még kevésbé lehet érteni, az biztos. :D

2012. dec. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Karesz6969 ***** válasza:
..."hogy kellőképp átláthassam a mindenkori helyzetet"...megnyugtatlak...ma Magyarországon ember nincs aki elmondhatja ezt magáról, hogy ő bizony ezt átlátja maradéktalanul, akár van végzettsége a témában akár nincs.
2012. dec. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!