Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyire erne meg, pszihologus...

Mennyire erne meg, pszihologusnak lenni, ebben a vilagban?

Figyelt kérdés

14 evese vagyok s minden almom, szenvedelyem hogy pszihologus legyek.Megvannak a magyarazatai is:olyan emberekkozt nottem fel, aholalig volt egy ep lelku ember.Mindenki azt mondja, hogy jo ha nem adom fel az almaim, de ebbol nem fogok tudni megelni.Inkabb ezt tegyem egy masodik egyetemre, mert nincs mukahely s nem lehhe hol dolgoznom.Romaniaban elek, s itt aztan meg annyira sem.Szeritetek tenyleg adjam fel, valasszak valami mast, s ha helzyet adodik ezt is csinalhatom?

Koszonom.


2012. dec. 22. 11:05
 1/3 anonim válasza:

Szerintem egyre több embernek fog kelleni egy lelki szemetes. Ezt is lehet akár privátban is csinálni. De a legtöbb pénz a nőgyógyászatban van. 1 szülés akár 100.000Ft is lehet, ha magyar a páciens. De egyre több a barna, ők nem tudom, hogy mennyire adakoznak. A szegényebbek azok nem hiszem, akik csak gyerekgyártásra adja a ... szóval azt. A gazdagabb barnáktól akár több lóvét is el lehet várni.

Esetleg még a fog doki is pénzes kategória, főleg, ha az osztrák határ mellé mész, és osztrák és német vendégeket szolgálsz ki. A sebészet is ill. a traumás doki is kereshet jó pénzeket. A kardiológiát csak azért nem ajánlanám, mert amennyit tudnál keresni zsebpénzt, annyit a továbbtanulásra is el kell költeni a technika fejlődése miatt.

Egy biztos: a dokikra mindig szükség lesz, mert beteg is mindig lesz. Amiből most nagy hiány van Mo.-n, az a gyerekdoki. Ha nem akarsz milliókat keresni, de segíteni akarsz másokon, mert jó érzéssel tölt el, akkor válaszd az egészségügyet!

2012. dec. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*pszichológus

A magyar helyzetről tudok neked bármit mondani: elég nehéz elhelyezkedni, és a kezdő fizetés nem túl magas (sőt). Csak akkor válaszd ezt a hivatást, ha tényleg ez minden álmod és semmi más nem érdekel.


pszichológus hallgató

2013. jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Pf.Hat koszonom szepen a valaszokat:)Ha most lemondok, errol azzal vegervenyesen lehuztam magam a wc-n mert nem alltam ki a celom mellet.Akkkor azt fogom csinalni, hogy valasztok mas palyat s majd ezt csinalom elvezetbol.
2013. jan. 8. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!