Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mágnesnek honnan van az...

A mágnesnek honnan van az energiája?

Figyelt kérdés
Tehát ha én felrakok egy mágnest a plafonra és arra rárakok egy vasat akkor a mágnesnek honnan van energiája nagyon nagyon hosszú ideig legyőzni a gravitációs tömegvonzást? És előbb-utóbb de a vas le fog esni, miért?

2012. dec. 24. 01:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Elektromágneses kölcsönhatás egyik megjelenési formája. Az pedig a négy alapvető kölcsönhatás (erős-magerő, gyenge, gravitáció, elektromágneses).

Mágneses teret a mozgó elektromos töltések gerjesztik.

2012. dec. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
2012. dec. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm 6-os!!!!! A momentán legjobban foglalkoztató kérdésre adtál választ, ami olyan nyilvánvaló, hogy erre az egyre nem gondoltam...
2012. dec. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Elektromágneses erőtér elektromosan töltött részecskék áramlása estén alakul ki. Ha egy elektron mozgást végez, akkor a töltése folytán mágneses teret gerjeszt maga körül. Márpedig az elektronok mozgást végeznek az atommag körül, és van saját tengelykörüli fordulatuk (azaz spinjük) is, így minden atom körül mágneses tér alakul ki.

A mágneses térnek van iránya és nagysága (ereje). E kettő eredőjét nevezik mágneses momentumnak. Amennyiben egy anyagban az atomok úgy rendeződnek, hogy mágneses momentumuk egymástól függetlenül a tér minden irányába mutat, úgy az anyagnak az összes eredő mágnesessége nulla, mert az egymás ellen mutató mágneses momentumok kioltják egymást. Van néhány anyag, amelyeknek erős mágneses térben az atomjai a mágneses momentumuk szerinti egy irányba áll, és a mágneses tér megszűnése után is megmaradnak ugyanabban az irányban. Ezeket nevezzük ferromágneses anyagoknak, és ha ezeket "delejezzük" (vagyis atomjaikat mágneses momentumuk szerinti egy irányba rendezzük), akkor állandó mágnest kapunk.


Nem pontosan így van, de ez talán érthető modell a mágnesesség elképzeléséhez és megértéséhez.

2012. dec. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
thx
2012. dec. 28. 21:27
 16/19 A kérdező kommentje:
Amúgy ha én lógatók valamit, vagy tartok valamit a kezemben, vagy valami van az asztalon, az is energia, méghozzá az a helyzeti energia. Legalábbis én így tudom.
2012. dec. 28. 21:29
 17/19 supra01 ***** válasza:

Ha valamit tartasz a kezedben, vagy lógatsz valamit az nem energia.

Igen, elméletileg van helyzeti energiája, de ugye ez is attól függ, hogy hol van a tárgy.

Mert ha a kezedben tartod akkor a kezedhez képest 0 a helyzeti energiája, a lábadhoz képest viszont már van helyzeti energiája, ha pedig te a 9. emeleten lógatod a könyvet, akkor az utcán sétáló fejéhez képest jókora helyzeti energiája van:D, amit megérez, ha elejted a könyvet:D

2012. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Helyzeti energiája ez esetben a testnek van, nem a kampónak. Az csak megakadályozza, hogy a rá akasztott test helyzeti energiája mozgási energiává alakuljon.
2012. dec. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
74%

Olvasom a kommenteket, és nagyon felhúztam magam!!!!!


Igen is végez munkát a mágnes!%!!!!!!!


Nem csináltál még olyat, hogy mondjuk 3 centire raktad a mágnest egy fémlaptól, és "odarántotta magát" a fémlaphoz:


ergo megváltoztatta a tömeg sebességét és irányát!!! Felgyorsított egy tömeget, el is mozdított. Munkát végzett.


W=F*s=m*a*s

ahol s a megtett út (legyen méterben)

a : gyorsulás: m/sec^2

m : tömege a mágnesünknek


Na honnan képes erre a mágnes? ha elég gyorsan húzol előtte egy fémlapot, akkor örökké csak követi?

2017. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!