Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért jobb egy tükörreflexes...

Mortimer1980 kérdése:

Miért jobb egy tükörreflexes fényképezőgép képminősége, mint egy bridge vagy kompakt gépé?

Figyelt kérdés
Az, hogy a tükörreflexesben felpattanó tükör van, nekem nem magyarázat. Tehát?

2012. dec. 24. 19:38
1 2
 1/12 2xSü ***** válasza:
85%
Önmagában a tükörreflexes gép arra jó, hogy abban pont azt látod, ami a képen is lesz. Általában azért nagyjából elmondható, hogy a kompakt gépek nagy része autofókuszos, nincs lehetőséged játszani a záridővel, érzékenységgel, blendével, így bizonyos képeket nem lehet velük megcsinálni. A tükörreflexes gépek nagy részében viszont van manuális, félautomata mód, amit ha értesz hozzá, adott helyzetben nagyon jól ki tudsz használni. (Ha nem értesz hozzá, akkor viszont nem sokra mész vele.)
2012. dec. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 2xSü ***** válasza:
75%
(Pl. tudod szabályozni a blende, záridő segítségével, hogy egy adott távolságra lévő adott tárgy esetén a háttér mennyire legyen éles, vagy elmosódott, stb…)
2012. dec. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
a bridge gépekben mindenre jó optika van ... azt meg ugye tudjuk, hogy olyan nem létezik ami mindenre jó lenne, még optika sem ... tehát a tükörreflexes gépekben az optika az ami alapvetően különbözik egy bridge-től, de természetesen nem a bóvli kategória ... továbbá a tükörreflexesekbe kissé jobb minőségű érzékelőt építenek, akár kisfilmes méretűt is, ami ugye egyértelműen jobb minőséget ad
2012. dec. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én fogyasztói társadalom etetése felől közelítem meg ezt a kérdést. Egyszerűen az olcsóbb kompaktoknak szarabbaknak kell lenniük, mint a drága tükrösöknek. Lehet blogok ezreinek pixelbvzulni és elemzések százait fosni a zajról meg a pixelméretről, de szerintem technikailag semmi sem indokolná, hogy egy kis kuki kompaktba ne tehessenek olyan minőségű csipet és optikát, mint egy dslr-be (képminőségről beszélek, nem egyéb optikai jellemzőkről). De akkor mire hivatkozva sóznák el a sokszázezres gépeket?
2012. dec. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
A DSLR-ben 23.8x15,7mm-es érzékelő van ami tízszer nagyobb területű mint a legjobb bridge gépé.
2012. dec. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kalmj ***** válasza:

"de szerintem technikailag semmi sem indokolná, hogy egy kis kuki kompaktba ne tehessenek olyan minőségű csipet és optikát, mint egy dslr-be (képminőségről beszélek, nem egyéb optikai jellemzőkről"


A fényképezőt (vázat) már lekicsinyítették az nagy érzékelőhöz, de az optika aránya az érzékelőhöz fix.

2012. dec. 25. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled zoligyerek.én pont egy hasonló kérdést tettem fel a multkor,hasonló a véleményünk.
2012. dec. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10%

Kérdezőre a válasz hogy nem jobb, akárkitől is hallottad ezt a szöveget ,ez ilyen népi legenda ,és abból indul ki hogy régebben ,de ma is a többség azzal a tömegszemét dömping kompakt és bridge gépekkel találkozik amiből azért van több az ujságban mert arra van pénz ,és amikor meglát egy fotóst a nagy tükörreflexes profi gépével akkor egyből levonja hogy az hű de csúcs gép lehet.


Csak egy kicsit kéne fölmenned nagyobb külföldi fotooldalakra és egyből világos lessz hogy ma már nincs ilyen hogy kompakt vs tükörreflexes , olyan van hogy olcsó vagy drága , pl nézd már meg hogy egy leica m8 ,m9 miket csinál a pár millió ft od ért cserébe és nem tükrös. Meg ma már úgy variálják ezt a nézőkés dolgot hogy nincs is ilyen hogy itt ezt látom ott meg azt ,pont a sony alfa sorozat legujjabja már nem is lecsapó tükörrel működik hanem féligáteresztővel így nincs benne mozgó tükör ami elromlik és lelassítja a sorozatot, ezenkívül olyanokat csinálnak hogy a sima nézőkébe kivezetik az ikonokat meg ilyen trükkök.


Zolinak is részben igaza van mert azért a lapka méretét nem lehet fény alá csökkenteni, lásd a rovarok látóspektruma is lejjebb tolódik , látják az UV fényt de nem látják a vöröset , talán még a zöldet sem. Ha jobban lekicsinyítenék a ccd ket az már nem fény képező lenne hanem röntgen fotó gép, és már így is trutymó zajos képet készítenek a 16Mpx es 20e ft os vackok .Komoly gépbe meg bele sem raknak 16Mpx ,vagy ha beleraknak az 10x nagyobb alapterületű ,esetleg akkora mnit egy 35mm film.

A másik amit megfizetsz az az optikai rendszer és a lencsék minősége és bevonata ha van.

2012. dec. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos információkat! A kérdés már régóta érdekelt, végre rászántam magam megkérdezni, így már akkor többet tudok.

Van tükörreflexes gépem, Olympus E400, Sigma objektívekkel. Tudom, ezek az objektívek nem csúcskategóriásak, mára jópár nem tükörrefis gép utolérte képminőségben a gépemet. Hátránya meg van bőven, főleg az objektívcserélgetés és a méret. Ha újat vennék, lehet jobban járnék egy jobbfajta kompakt géppel, mint egy alap tükörreflexessel, a képminőség szemszögéből? Pl. Fujifilm sl300 vs. Canon EOS 1100D?

2012. dec. 25. 19:47
 10/12 kalmj ***** válasza:
Csak ha nem akarsz szobában fényképezni. :)
2012. dec. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!