Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Alkalmazott tudományok

A kérdés

A versenyautókon miért van középre állítva az ablaktörlő lapát?

Kérdések hasonló témákban: versenyautó, ablaktörlő

2013. jan. 4. 21:09  Privát üzenet  

A válaszok
Talán mert 1 lapát van...?

# 1/5Időpont 2013. jan. 4. 23:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Széria autókon is van 1 lapátos pl: (Mercedes-Benz), és ott fekszik a szélvédő alján a motorháztető árnyékában.

Szóval, szerintem nem ez az oka, de köszi a tippet. :)

# 2/5Időpont 2013. jan. 5. 11:26 Privát üzenet
Mármint arra gondoltam, hogy ha 1 van akkor azt (szerintem logikusan) középre állítják, úgy nagyobb területet tud tisztítani. Te kitennéd mondjuk valamelyik oldalra csak?

# 3/5Időpont 2013. jan. 6. 11:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Félreértjük egymást. A felfogatást valóban középre érdemes, az említett okból kifolyólag.

De én erre gondoltam: [link]

Miért áll a két végállás között függölegesen?

Mi abban a jó?

# 4/5Időpont 2013. jan. 9. 09:47 Privát üzenet
Bubachangh nevű felhasználó válasza:

Mert úgy okozza a legkevesebb légellenállást.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont jan. 16. 23:47 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Most kaptam mosogatógépet de nem tudom hogy kell használni. Hogy kell a poharakat illetve az edényeket bepakolni? állítva vagy fektetve, fejjel lefelé vagy felfelé:
Mennyi idő alatt milyen intenzitással lehet alaptól középre eljutni egy átlagos képességekkel megáldott embernek?
Víz körkörös áramlásánál egy edényben miért gyűlik középre a vízzel együtt mozgó szennyeződés (pl homok), amikor a levegőnél ugyanekkor az edény falának vágódik neki?
Miért karaoke módba szól a zene a gépemen? Friss driver van rajta és minden be van állítva. Windows 7 a rendszer 64 bites
Vettem egy memkártyát az telómba. Be is olvassa a teló, be is van állítva hogy az eltávolítható SD kártyára rakja a letöltött dolgokat, mégis a belsö SD kártyára rak mindent....
Kondenzátoros példa, tudom az eredményt, de hogy jött ki? A fegyverzet 12 cm hosszú, a két fegyverzet közötti táv 1 cm. Egy elektront belövünk középre, ez ütközés nélkül kimegy.

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések az Alkalmazott tudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!