Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezt hogy lehet beírni számológ...

Ezt hogy lehet beírni számológépbe?

Figyelt kérdés

[link]


A dy-t nem tudom beírni, 2x dx-t ír. Casio fx-570es


2013. jan. 18. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Két változóra nem tud integrálni, szóval ezt közvetlenül nem fogod vele kiszámolni. Az egyik integrált bizony meg kell csinálnod kézzel. De akkor már a másik sem lesz nehéz…
2013. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen gépem van, és az első jól mondja, csak egy változóval tud dolgozni.
2013. jan. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És olyat lehet, hogy deriválásnál ne konkrét értéket adjon meg, hanem magát a derivált függvényt ?
2013. jan. 19. 17:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Olyat se. Csak határozott integrálást / deriválást tud számolni. Egyszerűbb lesz, ha megtanulod, deriválni egy okosabb majom is tudsz (vicc nélkül), és az integrálás sem egy bonyolult was ist das.
2013. jan. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy az integrálás nem egy bonyolult was ist das, azt azért vitatom. Amúgy ez még tényleg nem az.
2013. jan. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek a válaszokat. Pont az volt a célom vele, hogy ne kelljen megtanulnom, de akkor kénytelen leszek. :D
2013. jan. 19. 21:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hova jársz, de ahol tanítják, ott gondolom nem most fogsz integrálást látni utoljára, szóval érdemes megtanulni. Azt alá írom, hogy vannak was ist das részei, de mivel én napi rendszerességgel tanulom immáron másfél éve, eljutottam arra a szintre, hogy már szeretem csinálni, és meglátom benne a "könnyűséget". Pedig bizony lehet adni olyan példát, amit ember a földön ki nem számol papíron, azt alá írom.


Kérdező neked meg javaslom a wolffram nevű online integrál/derivál/differenciálegyenlet és még sok minden másra képes számolóprogramot.


[link]


Ez neked már kiadja a határozatlan primitív függvényt, amire szükséged van.

2013. jan. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Inkább ezt a linket használd, ez egyszerre mutatja a deriváltat és az integráltat is, ha lejjebb tekered.

2013. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!