Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Azt "PONTOSAN" honnan tudhatom...

Azt "PONTOSAN" honnan tudhatom hogy reál beállítottságú vagyok-e?

Figyelt kérdés

5-ös vagyok matekból, de ha órán "új" részt veszünk és jön az ötletelgetés hogy hogy van ez, mi az összefüggés stb akkor nemnagyon vannak ötleteim. Jó mondjuk ez is témakör függő, geometriát nagyon nem szeretem míg a számtant, egyenleteket, analízist (még nem tanuljuk de tudom mi az) sokkal jobban.


Van erre vmi módszer/teszt amivel ez kideríthető ? Köszönöm, üdv


2013. jan. 23. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom miért kellene magadtól rájönnöd azokra a dolgokra, amiken a tudósok évszázadokig ötleteltek, és sok esetben egy élet kevés volt, hogy rájöjjenek?
2013. jan. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy mérhető, objektív dolog. Nincs rá mérőeszköz vagy teszt, hogy most kierüljön a beállítottságod.

Ez azon múlik, hogy mit szeretsz, mi érdekel leginkább. Nem a jegyeken múlik, és nem is azon, hogy mennyire hamar érted meg. Mivel foglalkozol szívesebben? Irodalommal, törivel, nyelvvel, vagy kémiával, matekkal, fizikával?

2013. jan. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
matek, fizika, programozás - de akkor azthiszem megvan a válasz csak kíváncsi voltam, üdv
2013. jan. 23. 22:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: attól, mert valaki egy tudománycsoprotot vagy tudományt szeret, nem kötelező, hogy abban mindent szeressen. Én például egy reál beállítottságú ember vagyok, de a matek például nem a kedvencem. Meg fizikából a klasszikus fizika sem. Emellett például érdekel, és tanulom is a kínai nyelvet. De attól, hogy a reál területről nem minden érdekel, nem mindent szeretek, illetve hogy a humán dolgokból is van, ami érdekel, attól még egy reál beállítottságú ember vagyok.
2013. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A tudományban jól kérdezni, sejtést felállítani legalább olyan fontos, mint jól megválaszolni kérdéseket.


Egyébként a leírtak alapján szinte biztosan reál beállítotságú vagy. Ezek még nem jelenti azt, hogy nincs hozzá tehetséged, a kettő nem esik egybe.

2013. jan. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :)
2013. jan. 24. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!