Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az infralámpa fénye valóban...

Az infralámpa fénye valóban vörös, vagy csak vörösen lefóliázzák az égő üvegbúráját?

Figyelt kérdés
Van egy infralámpám és lekopott az üvegről a vörös fólia és alatta ugyanolyan sárgásfehér fénye van a lámpának mint egy síma izzónak.
2013. jan. 27. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak vörösen lefólizzák, de létezik belőle fehér színű is.
2013. jan. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De akkor miért nevezik infravörös sugárzásnak?
2013. jan. 27. 14:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem a színe a lényege az infralámpának, hanem az, hogy az izzó nem csak látható tartományban sugároz, hanem infravörösben is.

Van olyan izzó, ami csak tisztán az IR tartományban sugároz, így annak nincs látható fénye, csak meleget ad, de az drágább jóval, mint amire a köznapi embernek szüksége van.

2013. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"De akkor miért nevezik infravörös sugárzásnak?"

Azért nevezik infravörös sugárzásnak, mert a látható vörös fény alatti (a latin "infra" magyarul "valami alatti") tartományban van.

Az ultraibolya pedig az ibolyán túli (az latin "ultra" magyarul "valamin túli")

2013. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Anno én is feltettem egy nagyon hasonló kérdést,ott is érkeztek hasznos és ráadásul hasonló válaszok.

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

bár ez az érme másik oldala:D

2013. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De akkor ez az infra lámpa, ami nekem van, nem is infra lámpa, hiszen látható a fénye.
2013. jan. 27. 17:08
 7/8 kalmj ***** válasza:
Azért van látható fénye is, hogy tudd, hogy működik.
2013. jan. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én elhinném, abból is, ha meleg. Szerintem ez ilyen "kamu" infra lámpa, csak befóliáztak vörösre egy hagyományos izzót.
2013. jan. 27. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!