Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen vastag aranylemezen...

Nemértem Gábor kérdése:

Milyen vastag aranylemezen szóródnának vissza teljesen az alfa részecskék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Valaki meg tudná nekem válaszolni azt, hogy: Milyen vastag aranylemezen szóródnának vissza teljesen az alfa részecskék?


A segítséget előre is köszönöm :-))



#vastagság #alfa #részecske #aranylemezen #szóródnának
2013. febr. 5. 11:04
 1/2 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem a megoldásra és ez jött eredményül:


Kb. 6 cm vastagságú aranylemez szórja vissza teljesen az alfa-részeket.


Ha valakinek más lett a jó eredmény akkor légyszi szóljon! Köszi.

2013. febr. 5. 11:42
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha egy aranyfóliát vagy lemezt alfa-részecskékkel bombázol, akkor az alfa-részecskékkel 3 dolog történhet: (1) átmegy a lemezen, (2) visszaverődik a lemezről, (3) elnyelődik benne.


Rutherford (feltételezem, hogy az ő híres kísérlete ihlette a kérdésedet) minden bizonnyal azért választotta az aranyfóliát a lehető legvékonyabbra, hogy a harmadik esetet minimalizálja.


Ahogy a lemez vastagságát növeled, a lemezen áthaladó részecskék száma rohamosan csökken. Úgy 0,1 mm vastag lemezen már biztosan nem mennek át az alfa részecskék. Viszont egyre több fog benne elnyelődni. Hogy a visszaverődők száma hogy alakul, azt nem tudom biztosan, de szerintem nem változik lényegesen.


Röviden válaszolva kérdésedre: mindegy, milyen vastag aranylemezt választasz, soha nem fog az összes alfa-részecske visszaverődni róla.

2013. febr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!