Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A1 Analízis - két rövid...

A1 Analízis - két rövid kérdés feladattípúsról?

Figyelt kérdés

Két feladat megoldási menete érdekelne, azaz hogy itt mit is kell számolni? Nem találkoztam még ilyenekkel.

Itt van : [link]


Az elsőnél tudok pl n-ed fokú Taylort vagy érintőegyenest, de mi az a konjugált x-el értelmezett f? (x felülhúzott) És ezt hogy kell megközelíteni a Taylor és érintő segítségével? És miért nem egész szám?


A másodikhoz hozzá se tudnék kezdeni...


Kösz a helpet =)



2013. febr. 8. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a második feladat megoldása csak ennyi:

[link]

Ha tévednék, valaki talán kijavítja.

2013. febr. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Máris javítom saját magamnak a feladat (b) részét. Véletlenül csökkentéssel számoltam, pedig növelni kell a függvény-értéket.

[link]

2013. febr. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Harmadszor is én vagyok.

A (b) részben az egyenlet-megoldás nehézsége miatt, a függvény deriváltjával kellene számolni inkább.

Ha kell, holnap leírom.

2013. febr. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy foglalkoztál vele:)

A b részben miért 3.03-al tetted egyenlővé és miért nem 3,3?-al? az lenne 10%.


Amúgy ezek a feladatok analízis témakörben voltak, csak nem értem, miért, és arra lettem volna kíváncsi pl a deriválást, vagy taylor polinomot hogyan lehet itt alkalmazni.

2013. febr. 9. 00:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Valóban 3.3-al kell egyenlővé tenni, ez esetben X0 értéke 6%-al növelendő.
2013. febr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A b kérdésben a függvényÉRTÉK 10%-os növekedése van, tehát jól volt az írva. Ebben a számolásban is annyi, csak így az egyenlet megoldása könnyű: (x.3 helyett új ismeretlen)

[link]

2013. febr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindkét feladat megoldása felkerült ide:

[link]

Közelítés Taylor-polinommal sorban lévő két ikon.

Az 1.(a) feladatban az érintőhöz külön animációt is csináltam

2013. febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm önnek is Zsigmond, hogy foglalkozott vele:) (küldtem üzenetet) sajnos csak most tudtam gépközelbe kerülni.


Egyébként én nem igazán a végeredményre voltam kíváncsi, többször írtam, általánosságban érdekel, mi a megoldásmenete, és hogy a taylor polinomot itt hogyan lehet alkalmazni, de majd kikövetkeztetem a válaszokból, és ebből a geo-gebra-ból:)

2013. febr. 12. 01:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Öt év után, ha nincs kifogásod ellene, az akkori leveledet is nyilvánosságra hoznám. [link]
2018. febr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!