Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy konferenciára milyen...

Egy konferenciára milyen programmal lehet posztert készíteni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 15. 09:51
 1/6 2xSü ***** válasza:
100%

Olyannal, amivel bármihez lehet posztert készíteni. Persze innen nem tudományos kérdés, hanem számítástechnikai kérdés, így rossz kategóriába tetted.


Vannak fizetős és ingyenes megoldások is. A poszter méretétől is függhet a dolog. Egy kisebb posztert még akár hagyományos képszerkesztő programmal is meg lehet csinálni (Photoshop, GIMP, Paint.net, stb…). Egy nagyobb poszter esetén már célszerűbb valami vektoros programot keresni (Adobe Illustrator, Corel Draw, stb…) De ha nagyon nincs más, egy Worddel is el lehet boldogulni akár.


Viszont a szoftver nem minden. Nem árt, ha értesz is hozzá. Elfogadható eredményt vagy kompromisszumokkal, vagy valamennyi kísérletezéssel, tanulással tudsz csak elérni.

2013. febr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2013. febr. 15. 10:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én simán a powerpointtal szoktam. Be lehet állítani az oldal méretét akármekkorára. Megnézed, hogy mennyi az A0, és csinálsz akkora oldalt az oldalbeállításoknál (én 83 cm x 117 cm beállítást szoktam, hogy véletlenül se lógjak le). Szépen dobozokban rádobod a képeket meg a szöveget, időnként belenagyítasz, hogy nem pixelesek-e a képek (ami monitoron jól néz ki 10 centin, nem biztos, hogy jól néz ki 1 méteren is).


Nyomtatni pdf-ből tudod majd a legtöbb helyen. Ennek majd nézz utána, nem tudom, pesti vagy-e, akkor tudok egy jó helyet.

2013. febr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Microsoft Word vagy Libre Office.

Csak legyen elég RAM a gépedben, különben fagyni fog, mint az állat!

2013. febr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én már több-tucat posztrert készítettem különböző konferenciákra, és minden esetben az Office PowerPoint-ját használtam. Igazából mindent tud, amit normál konferenciákra szükséges, bár nagyon kevesen ismerik a funkcióit.


Amit én szoktam használni, és kevéssé triviális:

1) kijelölés igazítása, hogy szépen egy vonalba legyenek a dolgok

2) nagyon szofisztikált vektorgrafikus ábrákat is lehet készíteni az alakzatok pontjainak szerkesztésével. (még könyvfejezetbe készült ábrákat is gyártottam így. Azt hitték, hogy Adobe ilustrator-t használtam :-D)

2013. febr. 16. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! :)
2013. febr. 17. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!