Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A léptetőmotor vezérlésénél...

A léptetőmotor vezérlésénél mennyi idegig tartsam az egyes tekercseken a feszültséget, hogy ne rángatózzon?

Figyelt kérdés
Értem, hogy sorba kell gerjeszteni a tekercseket, de egy tekercsen mennyit tartsam a feszültséget? Bárhogy próbálom, a motor rángatózik. Körbe forog, de nem egyenletesen.

2013. febr. 16. 17:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem olyan drágák azok.

Az újabb nyomtatókban is azt használják lépterőmotor helyett. Igaz, általában nem a motor tengelyén van, hanem az áttételek után.

2013. febr. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Anyagilag mindenképp a léptetőmotor éri meg jobban. Idővel mindenképp fognak esni az enkóderek ára, de jelenleg nem hobbi felhasználóknak való. Habár lehet házilag is készíteni viszonylag kisebb felbontású jeladókat. Én is akartam, csak nem tudtam mivel kimarni a kis nyílásokat. Így az egyszerűbbnek tűnő léptetőmotorokat választottam.
2013. febr. 18. 00:28
 13/15 anonim ***** válasza:

És írásvetítő fóliára kinyomtatni?

Mekkora pontosságot akarsz?

2013. febr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Minimum 1 fokos pontosságot szeretnék, és elég is lenne egy sor furat, mert a forgási irány nem érdekel...azt úgyis én adom meg számítógépről.
2013. febr. 18. 18:57
 15/15 anonim ***** válasza:

Hát, esetleg egy optikai egérből is ki lehet szedni ennyi információt, ha jól el lehet helyezni.

Persze, nem biztos, hogy minden egérben ugyanolyan chip van.

Ezt a ADNS-2051 ic adatlapjábol másoltam ki:

Default resolution is specified a

400 counts per inch (cpi), with

rates of motion up to 14 inches

per second (ips).

Egy megvalósított alkalmazás:

[link]

2013. febr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!