Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan csinálják a komplexebb...

Hogyan csinálják a komplexebb nyákokat, hogy egy vezeték sem keresztezi a másikat?

Figyelt kérdés
Van egy áramköröm amit ki kéne marassak, de már a nyáktervezésnél leakadtam, mivel elég sok szál keresztezi egymás. Még sose csináltam ilyesmit...eddig bele sem gondoltam, hogy ilyen probléma is adódhat.
2013. márc. 1. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Több réteggel. Neked ezt otthon máshogy kell majd megoldani, a kereszteződő részeket vezetékkel áthidalni például.
2013. márc. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
A nyaktervezo program megcsinalja helyetted.
2013. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van olyan nyáktervező program amelyiknek megadom az áramkört és ő kigenerálja a vezetékek útját és a komponensek helyét?
2013. márc. 1. 20:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Árulnak 0 ohmos smd ellenállásokat.

Vagy átktések kellenek. TV áramorei tele szoktak lenni átkotésekkel. Inkább így csinálják mint tobboldalas.

2013. márc. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Probalj ki egy ket programot, pl Eagle, Pads, valami xxxCAD is biztos van erre.

Jobb, ha te helyezed el az alkatreszeket, de biztos van bennuk teljesen automatikus opcio, amit aztan tudsz tokeletesiteni, ha akarsz.

2013. márc. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg valami átkötést fogok használni. Megnézem, hogy a program hogyan csinálja.
2013. márc. 1. 21:22
 7/8 Gugu Gabor ***** válasza:
Konkrétan nem tudom milyen áramkörről van szó, de átkötéseken kívül ne felejtsd el hogy az ellenállások alatt tb stb mehetnek vezetősávok.
2013. márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De igazad van...erre nem is gondoltam.
2013. márc. 2. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!