Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Integrálásban kis eligazítás...

Integrálásban kis eligazítás kéne? (bme matek a1 a)

Figyelt kérdés

Passzívon vagyok, magamtól tanulom.

A határozatlan integrál-antiderivált-primitív függvény dolgot értem, átnéztem.

Most elérkeztem a görbe alatti terület számítás témakörhöz, ez után jönne a határozott integrál.

A tematikában viszont görbe alatti területszámítást csak a határozott integrál után látok, pedig a Thomasban és egyéb helyeken ezelőtt van: [link]


A kérdés az lenne, hogy mennyire nézzem át ezt a területszámítás dolgot? Egyáltalán része az A1nek? Mennyire épül erre a határozott integrál? És egyáltalán hogy kapcsolódik ezekhez a határozatlan integrál?


Köszi:)



2013. márc. 9. 04:03
 1/1 anonim ***** válasza:

A görbe alatti terület az integrál egy geometriai interpretációja. Vagyis geometriailag, ha egy folytonos függvény egy szakaszát tekintjük, akkor a függvénygörbe alatti terület értéke megegyezik az integrálfüggvény értékével. Ha az értelmezési tartomány két (X1,X2) pontját kijelöljük, akkor az X1 és X2 közötti terület ennek a határozott integrálnak az értéke.


Ez nem a határozott integrálról szóló tananyag előtt, vagy mögött van, hanem annak a fogalomnak a megértését segíti elő.

2013. márc. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!