Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy lépetőmotornak 4...

Ha egy lépetőmotornak 4 kivezetése van, akkor az mindenképp kétfázisú és bipoláris? Vagy mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen motorom, amit az l297 és l298 ic párossal szeretnék megvezérelni, azonban csak rezeg. Három lépést tesz balra, utána hirtelen vissza. Olyan mintha három órajel alatt lépne rendesen hármat, és a negyedik órajel alatt hirtelen visszalépne. Ezt nem értem.

A bekötést úgy állapítottam meg, hogy amelyik kettő "rövidre van zárva", az egy pár...az egyik tekercs két vége. Viszont mindjárt egy hete kínlódok vele, és még mindig nem sikerült rendesen megforgatni. Teljesen tanácstalan vagyok...ezért gyanakodom most a motor típusára. Lehet, hogy alapból "félreismertem" a motort.



2013. márc. 13. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ilyen [link] akkor az áram irányokat is forgatni kell a tekercskben.


A 1297 és 8 ic ket nem tudom milyenek.

2013. márc. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az l298 tulajdonképpen két H hidat tartalmaz. Az forgassa az áramot.
2013. márc. 13. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Mérd ki egy tápegységgel, hogy melyik tekercshez és áramirányhoz melyik szoghelyzet tartozik.


Ha rajta van az áram, akkor kézzel próbáld forgatni a tengelyét, bizonyos szoghelyzetekben megfogja az áram.

2013. márc. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!