Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen led diódát kell alkalma...

Milyen led diódát kell alkalmazni növénytermesztéshez ha lámpát épít az ember?

Figyelt kérdés

Milyen színűt, látószög, milyen erősségűt,

hideg vagy meleg,hány wattos, hullámhossz



2013. márc. 22. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
[link] ezeket a LED csíkokat a forgalmazó külön növénytermesztéshez ajánlja. A leírásban benne van a LED típusa: 3528 aminek itt a leírása [link]
2013. márc. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy így valaha is gazdaságosan lehetne növényt termeszteni - a kenderen kivül.

Azt viszont a hatóság könnyedén kiszűri az áramfogyasztás növekedéséből. ( ha én lennék a hatóság illetékese, futtatnák ilyen fogyasztásváltozás elemző programokat )

2013. márc. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A led alapú világító eszközök nagy előnye, hogy minimális áramfelhasználás mellett működnek. Annyi fényt, amennyi egy pár négyzetméteres kiskert megvilágításához szükséges, nagyjából egy 100-200 w-os izzónak megfelelő fogyasztásból ki lehet hozni led-fényforrások alkalmazásával. Ez nem olyan sok, hogy feltűnő legyen, a legtöbb elektromos háztartási gép és eszköz többet fogyaszt ennél.
2013. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

2.

Gondolkozz el, mielőtt megszólalsz.

Növényt termeszteni (kendert is) lehet alacsonyabb fogyasztású izzókkal is.

Panelban lakom, és 400W-os izzóval világítom a növényeimet(paprika, paradicsom). A hatóság (rendőrség) soha nem fogja nekem ezt észrevenni. Az már más téma, mikor egy 150-200m2-es házat csak azért vesznek meg, hogy kendert termeljenek. Ott több ezer Wattal világítanak, és nyilván a több 100ezer forintos villanyszámla szemet szúrhat egy családi ház esetén.

De az én 400W-os izzóm havi szinten 9000 Ft-ot fogyaszt. Egy mai számítógép 600-750W-os tápegységgel van felszerelve, és sok gyerek igen csak használja 10-16 órát a gépet, plusz a hangfalak is fogyasztanak. Ez is szemet szúrhat a rendőröknek? Nem. Hülyeség.

Ismerősömék 30-35ezer forint villanyszámlát fizetnek havi szinten. Ezzel nincs semmi baj, az áramszolgáltató nem fogja azt mondani, hogy "ne fogyassz több áramot, nagyon sokat használsz el, próbálj meg takarékoskodni". Az ő érdeke, hogy minél többet fogyassz, és fizesd is ki.

Szóval nyugodtan lehet beltéren növényt termeszteni, és aki ért hozzá, annak meg is éri. Télen, nyáron elérhető a friss zöldség.

Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Piros és kék ledekből, 120-140fokos látószögű ledeket alkalmaznak. Ezek olyan 80lumen körüli fényáramot produkálnak. 3-5W-os ledeket építenek be. 650-660nm-es hullámhosszúak általában ezek a ledek.

ilyen paraméterekkel rendelkező diódákkal 100-150W-os egységeket építve már szép eredményeket lehet véleményem szerint elérni.

Remélem tudtam segíteni.

2013. márc. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyen jó lenne? (kb 2000Ft/db):


4W; fehér; 425lm; 5000K; 120°

2013. márc. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Hideg fehér nem biztos, hogy a legtökéletesebb.

Egy 2200-3000K közötti színhőmérséklet már szerintem jobban beválna. Ez meleg fehér, sárgás színt eredményez, ami imitálja a nyári nap fényét.

2013. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A melegfehér ledeknél rosszabb a lm/W arány.


Az eddigi legjobb amit találtam, az 144Lm/W, de 5000K.

2013. márc. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az már jobb lenne.

Viszont, ha több és nagyobb termést akarsz, akkor magas nyomású nátrium lámpát (HPS) érdemes beszerezni, véleményem szerint. Nagyobb a fogyasztás, de sok helyen alkalmazzák még, mert a led technológia még eléggé drága.

2013. márc. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!