Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valki segítene hogy A Kőszívű...

Valki segítene hogy A Kőszívű ember fiai c. könyvben mik a valóságos események!? (sürgős)

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!

2013. márc. 4. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy megtudd el kell olvasd a könyvet (sürgősen).
2013. márc. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
elolvastam :)
2013. márc. 4. 17:18
 3/7 A kérdező kommentje:
szerintem a aszabadságharc és ennyi
2013. márc. 4. 17:19
 4/7 A kérdező kommentje:
nem?
2013. márc. 4. 17:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Valós események?


Szerintem a bécsi felkelés, Magyarországon a nemzeti hadsereg összegyűjtése, a szabadságharc, az oroszok behívása, a magyarok fegyverletétele. A budai vár visszavétele, a szabadságharc bukása utáni megtorlás.

2013. márc. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Találtam néhány részletet:


Még a rablók is megtértek. Egy hírhedt rablóvezér amnesztiát kért magának és társainak, s százhatvan lovast állított ki a csatamezőre, kiknek nagy része a hazát védve nyerte el a halált, mit a haza rontásáért elébb megérdemelt.


"Éppen a napokban olvastam, hogy Rózsa Sándor betyárvezér amnesztiát kért és kapott, és 160 fő szabadlegényt állított csatasorba a nemzeti hadseregbe."


Egy közönséges székely földész kitalálta, hogyan kell ágyút önteni, fúrni, és ellátni népét csatalövegekkel.

/Ő volt Gábor Áron/ Remélem, tanultatok róla.


A 2.rész "Egy nemzeti hadsereg" c. fejezetben valóságos események vannak leírva.



"Kétszáznegyvenezernyi orosz hadsereg hömpölyödött alá Magyarországra.

Pihent, rendezett, harcedzett hadsereg."


"Keresztes hadjárat lett hirdetve a betörő ellenség ellen. A papok prédikálták azt a szószékekből. És invokálták a rögtönzött fegyverekre a hadverő Jehova áldását.

Erős vonást képez e rettenetes korszak illusztrációjában ez a "veres kereszt".

Feltűzte azt mellére a református és evangélikus éppen úgy, mint a katolikus. Feltűzte a zsidó is. A nemzet parancsolta!

Nem látott a keresztben más jelvényt senki, mint egy rettenetes idegen hatalom támadása elleni országos protestációt.

Elenyészett ez iszonyú veszéllyel szemközt minden valláskülönbség, minden dogma. "

2013. márc. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2013. márc. 5. 06:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!