Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A jövőben lehet olyan számítóg...

A jövőben lehet olyan számítógépes program ami tökéletesen végigvezet az életen?

Figyelt kérdés

Annyira kiismer, annyira "leprofiloz", hogy folyamatosan megmondja, most milyen zenét hallgassak, most mit olvassak, most mit tanuljak, mit egyek, mit sportoljak, most menjek pl. sétálni, mert nincs 1 órán át pont semmi érdekes mondjuk a tv-ben, de kisütött a nap és a CO terheltség is alacsony a városban, ideális sétálni. Szóval egy annyira profi mesterséges intelligencia, ami tökéletesen végigvezet az életen, és segít mikor mit csináljak, ha kimegyek az utcára felismeri arcról a másik embert és kigyűjti a háttérben milyen profilja van, érdemes-e ismerkedni vele, mi az érdeklődési köre, miről érdemes vele beszélgetni.

Figyelné a környező időjárást ha utcán vagyok és szól hogy siess, hogy pl. az eső előtt hazaérj. Lenne kamerája mint a Google glass és figyelné a boltokat, akciókat, figyelmeztet, hogy itt egy bolt most menj be sajtot venni mert akciós és amúgy is lecsökkent a kalcium szint a szervezetedben.



Minden ma létező tudományt belepréselni a szoftverbe, megtámogatni a testet bio érzékelőkkel, és ez a szoftver mindent figyel, moduláris lenne, mindig lehetne újabb és újabb funkcióval bővíteni.

Figyeli ha elalszok kikapcsolja a tv-t, leoltja a villanyt, lehúzza az elektromos redőnyt, ha 6-7 óra alvás után vagyok akkor a megfelelő alvási agyhullám alatt ébresszen fel madárcsicsergéssel, hogy kellemesen ébredjek, a gépet reggel automatikusan bebootolja ilyesmik.



#Android #droid #intelligencia #automatikus élet #bioérzékelő
2013. márc. 28. 02:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehetséges egy ehhez hasonló program, sőt sok mindenben haladunk is efelé, elég nagy divat most az okos telefonokra ilyen fejlesztéseket eszközölni (Pl. tudja mikor szoktál reggel elindulni és merre mész, de ha dugó van arra, akkor szól; vagy figyeli a telefon mozgást, ez alapján "tudja", hogy épp vezetsz, bkv-n ülsz, biciklizel, futsz, úszol (vízhatlan tok! :)), stb... regisztrálja mikor mennyit sportoltál... innen csak egy lépés és szól ha eltunyultál)...


Lényeg, a lényeg: igen, elképzelhető technikailag, a felmerülő kérdések inkább filozófikusak:


1. Mi az, hogy "tökéletesen" végigvezet az életen? A komolyabb döntésekhez természetesen lehet alkotni egyfajta tanulóalgoritmust, ami alapján olyan döntést hoz "helyetted", ami várhatóan sikeresebb, gazdagabb, stb emberré tesz, egy idő után, még az egyéniségedet is figyelembe veszi (hisz nem mindenkinek olyan jó, ha olimpiai bajnok, vagy filmcsillag lesz belőle :) ).

De tökéletes élet egyrészt nincs, bármi közbe szólhat, másrészt az életet általában pont azért élvezzük, mert MI hozunk döntéseket, vannak céljaink, stb, és nem egy gép mondja meg, mi legyen. :)


2. Ha ilyen szinten beleszól az életedben, akkor már erősen felmerül a kérdés, hogy ki irányít kit. A szoftver ugye figyel minket, igyekszik a számunkra legjobb döntéseket hozni, de ezáltal igenerősen befolyásolja az életünket és mi magunk is másmilyen emberek leszünk, stb-stb... ez már bonyolult.


Összefoglalva: Én úgy gondolom, jelenleg egyre inkább afelé haladunk, hogy legyenek ilyen nagy minden funkcióval rendelkező "segítségeink", de ez nem egyenlő az életen való végigvezetéssel, csupán egy amolyan házirabszolga, orvos, pszichológus, személyiedző, titkárnő egyszemélyben, ami megkönnyíti az életet, de komolyabb beleszólása nem hiszem, hogy lesz/lenne, mert azt hosszú távon senki sem akarná. Lenne egy csomó olyan funkció az általad felsoroltak közül, ami egyszerűen kikopna, mert hiába hangzik tök jól, az embert rohadtul idegesítené, mikor egy gép hetente bejelenti, hogy menjünk el sétálni, mert olyan szépen süt a nap, meg most olvass inkább valami vidámat, mert érzem, hogy szomorú vagy és köszönj szépen a szembe jövő néninek, mert 10 éve egyszer helyettesített matekórán, és igazítsd meg a sálad, mert fél órán belül komoly széllökések várhatóak. :)

2013. márc. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Tehát azt kérdezed ilyen bonyolultan, lehet e az ember gép. Mi az hogy! Már most is nagyon sok ember kizárólag arra képes, amit a szájába rágnak, önálló gondolata nincs, azt is a televízióból lesi, mikor mit egyen.


De akadnak páran, akik soha nem fogják engedni, hogy gép (azaz egy másik ember) döntsön helyettük, mert képesek rá önmaguk is. Én azt jósolom, hogy ezek száma fog növekedni. De azt el fogják viselni, ha egy gép elmosogat helyettük.

2013. márc. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Én csak remélem, hogy soha nem lesz ilyen. Meddig akar butulni az átlagember? Igen...az átlagember, mert mindig is voltak, vannak és lesznek olyanok akik az ilyesmikben a lehetőséget látják arra, hogy a butákat kizsákmányolják. Nekem mondjuk már ezek a szuper hiper okos telefonok sem tetszenek. Sajnos ezekkel már az embert nem is lehet elszakítani az internettől.

Ami a kivitelezését illeti, lehetséges de akkor az egész világ egy nagy adatbázis lenne. Vagy inkább egy katalógus? A csajozás úgy történne, hogy kinyitom a katalógust és kikeresem a nekem legmegfelelőbb csajt...vicces. Ugyanakkor tele lennének a mindennapok felugró ablakokkal, hogy figyelem ma itt és itt a hús olcsóbb, a káposztát ott érdemes venni és így tovább. Ha meg ellenkezel, akkor lelő :))).

2013. márc. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már 3 évesen a dackorszakom kezdetén sem fogadtam szót drága jó Édesanyámnak.

Ha most nekem egy gép kezdené adni a tanácsot, hogy nézzek tv-t vagy menjek levegőzni, no akkor én úgy rúgnám seggbe azt a gépet, hogy zúgva szállna el és föld körüli pályára állna...

2013. márc. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!