Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tudnátok mondani olyan kurzuso...

Tudnátok mondani olyan kurzusokat az ELTE-n (matekon vagy tátk-on), esetleg a BME-n, amelyek egy gazdasági területen kezdő ember számára megtanítaná a piac működését és a gazdasági folyamatok dinamikáját, stb?

Figyelt kérdés

A kemény matek nem akadály, mert megvan egy nagyon szofisztikált, kemény matematikai hátterem, mert fizikusnak tanulok, csak jövő félévben lesz olyan tárgyam, hogy ökonofizika, ami egy bevezetés a gazdaságfizikába, de én szeretném minél mélyebben minél hamarabb elmélyíteni ismereteimet a közgazdaság területén is, mert célom ezt a 2 területet összehozni.


Szóval olyan kurzus érdekelne ami jövő félévben indul, és ELTE vagy BME. corvinus semmiképp sem.



2013. ápr. 30. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ilyen szakra jártam egy évig. De nehogy azt hidd, hogy bármi használható tudást ad. A tantárgyak jól hangzanak (vállalatvezetés, marketing, mikroökonómia, menedzsment), de mikor beülsz órára hallgatni... Csak nagyon ritka az olyan ember, aki úgy megy oda, hogy érdekli, mitöbb szereti is. A többség azért megy oda, hogy kettessel átbugdácsolja a 3-4 évet és a végén azt hiszi kap valami munkát egy cégnél és majd ő lesz a vezető, de nem így megy. Utána jön a cudarvalóság, hogy titkár-titkárnőt képeztek, aki az irattömböket rendezgeti.


Ha viszont te ismered a közgazdaságtant, szereted és belelátsz, akkor hajrá.

Ami mély közgazdaságtani ismeretet ad az az alkalmazott közgazdaságtan, ami csak úgy elkolbászol a közgazdaságtan világába, mellette az előbb említett linkségeket tanulva a nemz. gazd., gazd. men, turizmus és ker. mark.

2013. ápr. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Meg fogom nézni hogy indul-e ilyen kurzus. Mert ugye indul rengeteg ilyen, és pont ezért kérdeztem, mert nem tudom melyiket érdemes elvégezni, mert tudom hogy a legtöbbnek semmi értelme sincsen, engem meg a komolyabb, tudományosabb része érdekel csak.

Azért is írtam hogy a corvinusról ne, mert az pont az a színvonal amit felvázoltál. még a bme gtk is jobb.

2013. ápr. 30. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!