Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudnátok mondani olyan foglalk...

Tudnátok mondani olyan foglalkozásokat (orvos, mérnök, vagy valami) amivel elég rendes kis summát kap az ember, ha nem is itt Magyarországon, hanem külföldön, pontosabban Olaszországban és persze amire van igény?

Figyelt kérdés
Mert most gimnáziumos vagyok és el kell dönteni, merre megyek tovább, az biztos, hogy egyszer Olaszországban szeretnék dolgozni, és olyan munkát szeretnék, amire van igény és szépen keres..

2013. ápr. 14. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Olaszország jobban a csőd szélén áll, mint Magyarország.


Az orvos és a mérnök is jól keres, de neked kell tudnod hogy bírnád-e őket.


Szerintem ha az orvost választod, próbálj élőlényeket felboncolni, hogy lásd, bírnád-e. Illetve ha a mérnököt, akkor nagyon vesd alá teszteknek a matematikai tudásod már most.

2013. ápr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos tapasztalatból mondom hogy a pénz nem vigasztal ha a munkádat utálod, és úgy jársz be minden nap melózni hogy inkább a pokol mint ez a hely és azok a munkatársak.


Ha a pénz a motivációd, akkor miután meglesz mindened 30-40 éves korodra, azután mi fog motiválni??

2013. ápr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem se az motiváljon elsősorban, hogy mennyi pénzt lehet vele keresni. Persze az is egy szempont, hogy piacképes szakmát tanulj, de ha az nem fekszik neked, nem szereted, akkor úgy sem fogod úgy csinálni ahogy kell, tehát elhelyezkedni is nehezebben fogsz tudni, vagy akár a sulit se fejezed be.

Először vedd sorra, hogy milyen foglalkozások állnának hozzád közelebb, melyeket csinálnál szívesen, mi érdekel, mihez vannak meg a képességeid. Aztán azoknak nézz utána, hogy mennyire van rájuk igény, milyen az elhelyezkedési, kereseti lehetőség.

2013. ápr. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Orvosit, komolyabb mérnökit ne válassz csak ezért, mert jó eséllyel az egyetemi éveken nem jutsz túl. Szerintem érdemes olyan, Neked tetsző szakot választani, aminek egy részét, vagy akár a mesterképzését tudod kint csinálni. Azzal már előrébb jutsz.
2013. ápr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!