Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kezdjek bele? Előrehozo...

Hogyan kezdjek bele? Előrehozott érettségit szeretne csinálni az unokahúgom, de ehhez osztályozó vizsgát kell tennie augusztusban a 12. -es anyagból.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a matekot, általános iskolában tanítottam 5 évig, amikor is gyesre mentem, és évek óta itthon vagyok.

Középiskolás szinten sajnos semmi gyakorlatom, de a kellő ismeretekkel tisztában vagyok. Az aktuális érettségi feladatlapot minden évben megoldom, az nem okoz gondot.

Abban kérem a segítségeteket, hogy hogyan kezdjek bele a 12.es anyag tanításába? Kellene egy támpont, feladatsor vagy bármi, ami segíthet, akinek volt már hasonló tapasztalata. Privátban is írhattok!!!!

Heti hány órában kellene foglalkoznom vele, hogy augusztusra el tudja sajátítani az ismereteket? Június 8-án kezdenénk...

Jó matematikai képességű tanuló, könnyen megért bármit, és a szorgalom is megvan benne.


2013. máj. 6. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Esetleg menjen gyakorlott tanárhoz. Szerinted itt melyik diák fogja neked megmondani, hogyan taníts?
2013. máj. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig még tanár sem kell okvetlenül, csak ha egyedül nem boldogul az unokahúgod a egy _jó_ tankönyvből. A 12.-es matekban ugyanis "csak" az integrálszámítás és alkalmazásai az új tananyag, ez az éves anyagnak kb. 1/3-a; a többi ismétlés (9.-11. évfolyam).

Szóval én azt gondolom, hogy a leányzó elkezdhetné önállóan a feldolgozást, mondjuk napi 3-4 órában, de csak a tanév befejezése után, és csak hétköznap. Ez heti 15-20 órát jelent. (A tanterv szerinti kötelező óraszám 128 óra, de egyénileg sokkal gyorsabban lehet haladni, akár feleennyi idő is elég lehet, hiszen nincsenek számonkérések, és nem lassítják egyéb tényezők sem a tanulást.)

Így tehát durván 7-8 hét alatt megvan az egész.

De pár nap alatt kiderül, hogy hogy halad; ha esetleg túl lassan, akkor több időt kell rászánnia; ha pedig "túl gyorsan", akkor hamarabb végezhet, több ideje marad lazulni augusztusban. (Bár gondolom, azért minimum néhány nap pihenőt mindenképp betervezett magának kirándulásra, táborra, egyebekre június-július folyamán is.)


Ha pedig bármikor elakad valahol, akkor jó, ha tudsz segíteni neki. Megbeszélhetitek mondjuk, hogy Skype-on felhív, vagy egy-egy időpontban személyesen találkoztok. (Addig nézd át te is a 12.-es matekkönyvet, nehogy meglepetések érjenek. :D)

2013. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Miből gondolod, hogy diákok segítségét várom?

Szerintem gyakorlott felnőttek is látogatják az oldalt, a második válaszolónak külön köszönöm a hasznos tanácsokat.

2013. máj. 6. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!