Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan származnak a kémia...

Honnan származnak a kémia vegyjelek nevének erdete?

Figyelt kérdés
Kémiára kell összehoznom egy projectot.. jó lenne ha tudnátok több ötletet illetve több linket is írni.. előre is köszii
2013. máj. 19. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

A görög illetve latin nevük kezdőbetűiből. A ma használt vegyjeleket Jöns Jakob Berzelius svéd vegyész fejlesztette ki.


[link]

2013. máj. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én ezt a kérdést más hogy gondoltam.. én ara lennék kíváncsi h honnan származnak a nevük.. pl.: "Az ólmot azért hozták összefüggésbe a Szaturnusszal, mert nehéz fém, és olyan "lassan mozogna", ahogy a Szaturnuszt látták keringeni. én valami ilyesmire gondoltam..
2013. máj. 19. 14:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyes elemeket tudósokról neveztek el vagy földrajzi területekről. De amúgy az első válaszoló jót mondott.

Pl.: Földrajzi helyek ahol a felfedező laborja volt: európium , kalifornium polónium.

Tudósokról: Nobelium, Einsteinium

Itt is a kezdőbetűk játszanak.

2013. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a linket esetleg tudod használni:

[link]

2013. máj. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!