Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mire jó az Rh negatív vér?

Mire jó az Rh negatív vér?

Figyelt kérdés

Miért alakult ki? Volt/van-e bármi előnye az rh negatív vérűeknek, vagy csak egyszerű mutáció, ami azért maradhatott fenn, mert önmagában nem jelent hátrányt, mint a kék szem? (De a kék szem nem teljesen jó példa, mert az figyelemfelkeltő volt, emiatt előnyére vált a tulajdonosnak)

Az öröklődést a kedvemért nem kell leírni, a genetikai részt ismerem, csak az élettani hatásokra és az okokra vagyok kíváncsi.



2012. ápr. 11. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Olvastam róla... de nem tegnap. Szuóval nem tudom pontosan, de egy kisebb létszámú embercsoport sajátossága volt, bekerült az örökségbe, aztán így ott van. Nem hinném, hogy lenne Bármilyen előnye. Inkább csak hátrány az, hogy ritka, és ha kell vérátömlesztéskor, akkor nehéz találni. Érdekes, hogy a kék suzemet hoztad példának, mert úgy emlékszem, kék szem, világos bőr, vöröses -szőke haj az őstípus hozzá.
2012. ápr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Élettanilag annyi hatása van, hogy a vérátömlesztést nem kaphat RH pozitív donortól. De, mivel a vérátömlesztés nem éppen ősi találmány, ezért mondhatjuk, hogy evolúciós szempontból jelentéktelen.

(Bár van egy elmélet, miszerint a különböző vércsoportok anno különböző, ma már eltűnt, betegségek ellen nyújtottak védelmet.)

2012. ápr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!