Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy lehet valami 14 karátos...

Hogy lehet valami 14 karátos arany és egyben nem is? Egy érdekes történet!

Figyelt kérdés

Van egy 14 karátos arany órám, amit el szeretnék adni. Megnézettem Budapesten ékszerésszel, zálogossal, hogy tényleg arany-e és mind a ketten bólintottak, hogy ez bizony arany.

Egy komoly érdeklődő miatt lementem Debrecenbe, ahol is megnézettük több helyen is az órát. Az első helyen megállapítottak, hogy arany a szíj, a csat, de a tok az nem biztos. Elvittük még egy helyre ahol is elég érdekes dolog történt. Az ékszerész hölgy állította, hogy a TOK az nem arany, ezért kértük h kicsit véssenek bele, hogy a gép megmondja, hogy mi a helyzet. a gép konkrétan kimutatta, hogy 14 karátos a tok is, de a hölgy még így sem mert megesküdni rá. Elvittük még egy zálogoshoz, ahol szintén nem tudták eldönteni, hogy arany-e, sőt már a többi részénél is kételkedtek. Kentek rá valamilyen folyadékot (nem értek hozzá, bocsi), arra nem reagált, tehát aszerint arany. Kentek rá még egyet, arra bebarnult.... még mindig nem tudták megmondani, hogy akkor most mi a helyzet.

A végén a vevő elállt a vásártól, mondván, hogy az óra aranyozott...

Kérdem én, hogy hogy lehetséges az, hogy valahol maximális biztonsággal állítják, hogy arany (részletesen megvizsgálva, folyadékkal, reszeléssel) máshol meg az ellenkezőjét állítják?

Elestem egy igen nagy összegtől, amiatt, hogy senki nem tudott semmit mondani.

Azt állították még, hogy valószínűleg vastagon be van aranyozva és ezért mutatja aranynak a gép is. Lehetséges ez?

Kérlek benneteket, hogy azok írjanak akik jártasak ebben az ügyben, mert elég idegesítő az, hogy nem derül ki az igazság!

Illetve, hogy tudtok-e mondani egy helyet Budapesten ahol maximálisan mindennel átvizsgálják az órát és megállapítják egyértelműen, hogy mi a helyzet!


Köszönöm a választ!



2013. jún. 8. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy értékes óra (nyilván az) akkor a márkaképviselethez érdemes elmenni (pl. Rolex, nem mondtad milyen márkájú) és tőlük kérni egy eredetiséget igazoló okmányt. Pár ezrest megér.


Ha csak fizikai szempontból közelítem meg a kérdést, az arany bevonat általánosan rettentő vékony, csak pár mikronos. Ha egy igen vastag arany bevonat lenne az órán az elképzelhető, hogy csúnyán be tudja csapni még a szakembereket is.

2013. jún. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Nem tudsz esetleg egy olyan helyet ahol be tudom vizsgáltatni maximálisan az órát, hogy mindenre fény derüljön? És adnak valamilyen hitelesítést róla? Köszi
2013. jún. 8. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha megmondanád a márkáját...
2013. jún. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bulova!
2013. jún. 9. 12:11
 5/6 anonim válasza:
Ha nem boldogulnál akkor Budapesten van a nemesfém hitelesítő intézet(itt végzik a Magyarországon gyártott vagy behozott ékszerek vizsgálatát és fémjelzését) ahol anyag vizsgálatot végeznek és ott 100%-an megmondják hogy arany-e és hány karátos, sőt még meg is fémjelzik és papírt s adnak a vizsgálatról.Azt sajnos nem tudom hogy magánembereknek megcsinálják-e és hogy mennyi a tarifa.
2013. jún. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen boltok egyikébe beveszed és kérsz róla szakvéleményt.

2013. jún. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!