Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a hajócsavar...

Mi a különbség a hajócsavar és a lapátkerék közt? Elsősorban hatásfok értékek érdekelnek de minden más jellemzőbeli különbség is.

Figyelt kérdés
2013. júl. 1. 17:42
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

[link]


Erre tudtok e valamit írni.

Ez akkor nagyobb hatásfokú mint az átlag lapátkerék?

2013. júl. 1. 18:16
 2/25 anonim ***** válasza:

Egy gyakorlati különbség:

Erős hullámzásnál egy lapátkerekes hajó nehezen jut előre, a csavarhajtásút a hullámzás nem zavarja különösebben.

2013. júl. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszi.

Én ugy tudtam lényeges hatásfokbeli különbség van. Akkor ez tévedés?

2013. júl. 1. 21:07
 4/25 anonim válasza:
a hajócsavar teljesen a víz alatt van, így sokkal jobb a hatásfoka, igaz, jobban leterheli a motort, de a lapátkerék félig kilóg a vízből, és az energia szép százaléka megy el a levegőn lévő rész mozgatására. továbbá a lapátkerék tengelye a haladási irányra merőleges, a hajócsavar pedig azzal párhuzamos
2013. júl. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
az meg megint más, hogy nem ilyen fajta lapátkerékre gondoltam, de ez nem ér meg 5000Ft-ot... a hatásfoka meg semmivel sem jobb a hajócsavarénál, ugyanis ez a centrifugális erő segítségévelaz alul beszívott vizet hátra pumpálja, tehát nem egyenes tengelyű a szívó-toló erő tengelye, hanem megtörik 90°-ban, ebből következik, hogy az egyenes szívó-toló tengelyű hajócsavarral szemben esélye sincs. a motort sem terheli le túlzottan, de ebből következik, hogy a forgásának nagy része felesleg energiabefektetés, az a vízmennyiség ami a forgástengelyhez legközelebb van sokat fordul, mire kikerül a lapátok közül, ráadásul ha nem megfelelően van kialakítva a doboz,a kipumpált vizet ott hagyja a doboz szélén, és a teljes energiának mindössze annyi százaléka hasznosul, ahány százaléka nyitott a doboz hátuljának. amennyiben viszont túl nagyra van nyitva, jó hosszú tölcsér kell a nyílásnak, hogy egyenesbe állítsa a nagy sebességgel kiáramló vizet. huhh remélem elegendő információt adtam.
2013. júl. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nagyon információ éhes vagyok.:))


Következő a helyzet: kishajót épitünk.

Törekszünk az egyszerüségre.

Egyes érvek a menetiránnyal párhuzamos főtengely mellett szólnak.

Más érvek merőlegess mellett.

Ezért érdekel a hatásfok kérdés.

Hogy mennyit vesztünk ha lapátkereket alkalmazunk.


Az a baj lehet hogy a főtengely kilóg majd a vizből. Az akkor hajócsavarnál nagyfoku hatásfokromlást okoz?

És ha sűrűbbek a rotorok? ez nem kompenzálja?

2013. júl. 2. 08:31
 7/25 A kérdező kommentje:

Ennek vajon ló a hatásfoka,

[link]

vagy ezek a rettenetes csákják csak elrettentésül szolgálnak?

2013. júl. 2. 10:07
 8/25 anonim válasza:
nem lóghat ki a vízből, mert akkor elkezd az egész cucc pörögni mint a hülye. az a hajócsavar amit mutattál szerintem egész jó, a lapátjai dőlésszögéből ítélve nem sebességre, hanem teljesítményre van kitalálva, sokkal nagyobb terhet tud cipelni az ilyennel felszerelt hajó, viszont ha nem raksz rá súlyzókat, akkor se megy atom gyorsan. ha időutazó hajót akarsz építeni, ami túllépi a fénysebességet, akkor hülye vagy, de ha csak a hangsebességet akarod elérni, akkor mindenképpen valami hosszabb hajócsavart válassz.
2013. júl. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
am óvatosan használd a cuccot, ha ezt a hajócsavart szereled föl, nagyon vigyázz a víz tisztaságára, mert ha saras, homokos, vagy egyéb szilárd szennyeződéssel rendelkező vízben használod, lekopnak a lapátok végei, és detto úgy fog kinézni mint egy horogkereszt!
2013. júl. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 SimkoL ***** válasza:
Én a helyedben vízsugaras hajtás építenék be.
2013. júl. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!