Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van egy 50CM hosszú,5CM...

DarX7 kérdése:

Van egy 50CM hosszú,5CM átmérőjű,3mm vastag Alumínium rúd, mely tengerszinti magasságban helyezkedik el. Számítsuk ki a Nap rá ható gravitációs energiáját?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést ma sütötte el a volt Fizikatanárom. Ha megoldom vesz nekem egy sört.

Ez mármeg mi a F? Nem vagyok valami nagy fizikus.

Ez most pofon egyszerű, vagy tényleg komoly kérdés?



2013. júl. 3. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Térfogatot számolsz, sűrűséggel tömeget számolsz. A föl -Nap távolság ismert, ahogy a Nap tömege is. A tömegvonzás egyenletébe behelyettesítesz és megvan az eredmény. Durván 5 perc munka lehet benne.
2013. júl. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Föld*
2013. júl. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

első jól írja , kiszámolod a térfogatát , függvénytáblából kikeresed az alu sűrűségét , így már ki tudod számolni a tömegét. A gravitációs erő nagyságának meghatározására 2 test között meg szintén van egy képlet , ami szintén benne van a függvénytáblában. (de ha jól emlékszem akkor F=(gamma*m1*m2) / r^2 , a gamma az itt egy állandó) Ezt a gravitációs energiát nem igazán értem , szerintem az gravitációs erőre kíváncsi. Jah meg még a Nap tömegét is nézd meg a függvénytáblában , az is kell hozzá.


Jó sörözést !


20f

2013. júl. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fizikatanárod nyilván hülye. A gravitációs energia nem HAT a rúdra, legfeljebb VAN neki. Egyébként meg inkább erőt akart kérdezni. De ahhoz minek kell a tengerszint feletti magasság? Hacsak nem adja meg azt is, hogy pontosan melyik hónap hanyadikán, hány órakor, és pontosan hol.
2013. júl. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!