Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy átlagos 70 kg-os emberből...

Egy átlagos 70 kg-os emberből mennyi biogázt lehetne előállítani?

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 22:21
1 2
 1/17 Tomcsó ***** válasza:
78%
Mármint ha babot etetsz vele és úgy nyered ki belőle, vagy bedobod a bacik közé a hulláját és elemészted az egész testét és abból származó biogáz mennyiségre gondolsz?
2013. júl. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Természetesen az utóbbi :D
2013. júl. 10. 22:28
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
szappant szoktak
2013. júl. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Tomcsó ***** válasza:
57%

Ennek pontos kiszámítása egyébként remek szakdolgozati téma lenne :D

De kb, megnézzük, hogy az emberbe mennyi szén van- most nem tudom fejből, de olyan 40% biztos van. Tehát max 28Kg biogáz. Nyilván ennyi nem fog keletkezni- mert a mikroba növekedéséhez is kell szén, meg az anyagcseréjéhez is- ami mind biogáz kárára megy.

Nem tudok számot mondani- de egy 10 kg biztos, külöböző optimalizálásokkal biztos több.

(spam: Fanyúlnak meg a többi agyoniskolázottnak meg üzenem, hogy igen az optimalizálásba sok minden belemagyarázható és a nyilván szót is fogom használni)

2013. júl. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%
ki szokott szappant csinálni emberekből, mégis?
2013. júl. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Biológiai irományok szerint az emberi test 60%-a víz, tehát hidrogén meg oxigén. Ha a maradék 40% szén lenne akkor megvan a 100%. Szerintem kicsit hard lenne ha csak ez a 3 elem alkotna minket! :D
2013. júl. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Tomcsó ***** válasza:
57%
jaja jogos- nem írtam oda, hogy a biogén elemeken belül olyan 40%. (ezek a biogén elemek (C,N,O,H) alkotja az embert 98%-ban
2013. júl. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%

C,H,O,N,S,P ezek az elsődlegesek de ha ezek az emberben 98%-ban vannak és ezen belül a C 40% akkor nem olyan nagy a különbség, kb olyan mintha a teljesben is 40% lenne! :D

Vedd úgy, hogy nem szóltam az előbb! :D

2013. júl. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 EagleHUN ***** válasza:
46%

Ezen azért elgondolkodhatunk egy kicsit. Ingyenes temetést hirdetünk. Nagy tartályokba temetkezünk, melyekben a Oxigénmentessé zárás miatt biogáz keletkezik, amit fölhasználhatunk. A tartályokat naptükrök segítségével melegítjük és megfelelő hőmérsékleten és nyomáson tartjuk így ami marad viszonylag hamar (20-30év) kőolajjá érik.

Ez nagy biznisz lenne a jövőben, de mostanában kellene elkezdeni, ahhoz hogy "beérjen" a dolog, és nem kevés pénz befektetésével járna. XD

2013. júl. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Tomcsó ***** válasza:

Miért kell beírni hülyeséget???

Elsődleges biogén elemek C,O,N,H- ne a wikipediából másold ki a hülyeséget, hanem nézz utána szakkönyvbe ha már magadtól nem tudod- de akkor nem értem miért akarsz válaszolni.

mivel 100% ból 40% és 98%-ból 40% kb ugyanaz, ezért nem is volt nagy tévedés, nem lett túl ragozva, de megint megmutattad, hogy milyen okosan összetudod hasonlítani a kettőt

2013. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!