Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy tanulhatnék meg integrálni?

Hogy tanulhatnék meg integrálni?

Figyelt kérdés
Egyetem előtt szeretnék megtanulni integrálni az alapoktól. Nem találtam számomra megfelelő segédanyagot, szívesen venném ha valaki tudna ilyesmit mutatni.
2013. júl. 15. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. júl. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2013. júl. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bolyai könyvsorozat Integrálszámítás és diferenciálszámítás című köteteit szerezd be (PDF-ben sok helyen fenn van, de antikvárban sem, drágák).


Érthetően leír sok példafeladaton keresztül.

2013. júl. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is egyetemre készülök , ezért megvettem a már előttem írt 2 könyvet (Bolyai könysorozat...) Határérték , deriválás , ezek mennek amúgy ? Ha még nem , vagy nem elég jól , akkor az integrálás még elég messze van..
2013. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bárczy Barnabás: Integrálás
2013. júl. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az integrálás az egyetemi matek egyik legnehezebb pontja, azonban aki nincs tisztában a sorozatokkal, függvényekkel, határértékekkel, deriválással, annak nem biztos, hogy kapásból az integrálásnak kéne neki ugrani. Nem fogod érteni az összefüggéseket. Egyébként a Thomas-féle kalkulus 1-2 teljes egészében átfogja azt, amire neked szükséged lesz. Valós példák vannak benne, fizikai példák tömkelege, amik érdekessé és alkalmazhatóvá teszik azt a matematika tudást amiről egyébként azt hiszed semmire nem jó. Remek könyv, mesélősen magyarázva, tele példákkal, megoldásokkal. Aki kicsit komolyabbra, tömörebbre vágyik az az Obádovics féle felsőbb matematika. Pénztárca függő...ha tehetném előbb a példatárat vettem volna meg, mert abba benne van az a minimális elmélet, amire szükség van a feladatok megoldásához, de Obádovics könyvhöz csak az nyúljon, aki nincs elveszve a matematika világában, mert igen kemény definíciók és tételek fogják elijeszteni rövid időn belül...
2013. júl. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!