Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan tudjuk, hogy a fénysebe...

Honnan tudjuk, hogy a fénysebesség az elméleti határ?

Figyelt kérdés
Elég sokszor olvastam arról, hogy a speciális relativitáselmélet szerint semmi nem érheti el a fénysebességet. Sajnos nincsenek meg a szükséges fizikai ismereteim, hogy az elméletet teljesen megértsem, ezért lehet, hogy nagy butaságnak hat majd a kérdés, de én megkérdezem: Honnan tudjuk, hogy az a sebesség, amit már pont nem tudunk elérni, éppen a fénysebesség? Ahhoz van köze, hogy a fény sebessége minden vonatkoztatási rendszerben állandó? Honnan tudjuk, hogy nem több annál egy nagyon kicsivel, vagy éppen kevesebb? Még egyszer elnézést, ha olyasmit kérdeztem, amit röhejesen könnyű megválaszolni.

2013. júl. 22. 14:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A tömegnövekedés neked nem elég bizonyíték?


Egyébként meg azt, hogy a fény ezzel a sebességgel terjed, nyilván csak olyan pontossággal tudjuk, amilyen pontosan meg tudjuk mérni.

2013. júl. 25. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!