Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » S. O. S! Hogyan lehet tömeget...

S. O. S! Hogyan lehet tömeget mérni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Vegyünk egy példát: például meg akarom mérni egy sárgarépa tömegét. Nem használhatok mérleget. Valami olyasmi rémlik, hogy ismert sűrűségű folyadékba kell mártani...és? :)szóval a dolog részletes leírása érdekelne. Valaki tud segíteni?
2013. júl. 31. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Valamit mérned kell. Ha folyadékba mártod, azzal a térfogatát kapod meg, de ismerned kell a sűrűségét a tömeghez.


Mérheted torziós ingával az általa kifejtett gravitációs hatást.


Mérheted az adott sebességre gyorsításhoz szükséges energiát (vagy az ismert energiával elért sebességét).


Ezek mérése mind bonyolultabb, mint eszkábálni egy kétkarú mérleget.

2013. júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
aha... és ha ismerem az anyag sűrűségét amibe mártom, akkor sehogysem tudok tömeget mérni?:) mondjuk a fogyásból. mármint hogy egy sűrű anyagba mártom, valamennyi rátapad...vagy ilyesmi?:)
2013. júl. 31. 14:28
 3/10 anonim ***** válasza:

Belenyomod mondjuk egy félig teli konyhai mérőedénybe (mondjuk 1 literes edény 0,5 literig töltve), és leolvasod az új vízszintet (mondjuk 0,79 liter), kivonod, és meg is van, hogy a térfogatod 0,29 liter. Úgy kell belenyomni, hogy a lenyomó eszköz nem nyomjon i vizet, azaz pl egy tűvel vagy pélcával épp csak a vízfelszín alá.


Aztán a sűrűségből számolsz, de meg ne kérdezd hogy hogyan, mert ez már tényleg alap.

2013. júl. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
tényleg nem értem. :) és ha nem vízbe nyomom, akkor annak az anyagnak hogy kapom meg a sűrűségét?:)
2013. júl. 31. 16:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs, de ennél érzhetőbben nem tudom elmagyarázni. Szerintem menj ki a konyhába, fogj egy mérőedényt (tudod, olyan 1 literes kancsó, rajta beosztás, hogy 10 ml 20 ml 30 ml stb). Rakd félig vízzel és dobj bele egy krumplit. Figyeld meg jól, hogy mi történt, és gondold végig.
2013. júl. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát jófej vagy:)
2013. júl. 31. 20:15
 7/10 Tomcsó ***** válasza:
#3 te szerintem félre értelmezted a kérdést. Attól, hogy megtudja a térfogatát valaminek, a sűrűségét hogy fogja megtudni mérleg nélkül?
2013. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tomcsó ***** válasza:

Amikor ismert sűrűségű folyadékba mártod a testedet, akkor pont hogy az agyagod sűrűségét tudod kiszámolni. És kell hozzá mérleg!

Ha tömeget akarsz mérni akkor az 1# ötleteit ajánlom.

2013. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 Te nem tudsz olvasni (?), mert #1 válaszban már leírtam, hogy a térfogat mérés csak akkor elég, ha a sűrűség már ismert.
2013. aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tomcsó ***** válasza:

Oké tényleg leírtad, bár ha felvállalnád a neved, eggyel egyszerűbb lenne beazonosítani, h te ugyancsak az első kommentelő vagy ;)

A másik: A #3 és #5 kommented egyre érthetetlenebb és kuszább lett. Nem a kérdező kérdésére válaszoltál, sőt bele is keverted. Magyarázod neki, hogy csinálja térfogatmérést, de ha nem tudja a sűrűségét tök mind1. ;)

2013. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!