Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy körszelet sugara adott,...

Iryanzaya kérdése:

Egy körszelet sugara adott, mérete radiánban van megadva (kép! ). Hogy lehetne ezt x, y koordináta rendszerben leképezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Egy geometriai feladatot kellene megoldanom, de már jó régen elvégeztem az egyetemet ( 23 éve) és az ezirányú tudásom elillant.


Először egy magyarázó kép: [link]


Van egy körszelet aminek az sugara adott :"a" a körszelethez tartozó radián "r" adott. Ezen adatok alapján kéne egy x,y koordináta rendszerben megadni "a" végpontjának "x" és "y" vetületét, ezt "c"-vel és "b"-vel jelöltem.


Pl: ha r nagyobb mint Pi akkor értelemszerűen c (x vetület) pozitív lesz, a b (y) vetület pedig negatív.


Egy vagy két képletet kellene ami megadja c-t és b-t. Lehetőleg imaginárius számok bevetése nélkül, mert azokat se nagyon használtam már jó ideje. de ha leegyszerűsíti a képletet, akkor úgy is jó !


Előre is köszi !



2013. aug. 3. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:

b = a * cos(Pi - r)

c = a * sin(Pi - r)

2013. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, egy appróság van vele, hogy pi (180 fok) alatt b és C is pozitív, pedig 90 fok felett a b-nek negatívnak kellene lennie. Programhoz kell, tehát if utasítással meg tudom változtatni az előjeleket, de érdekelne, hogy van-e univerzális megoldás ami helyesen kezeli az előjeleket.
2013. aug. 3. 15:55
 3/3 anonim ***** válasza:

ne szivass, hogy a szinusz meg a cosinusz nem elég jó?


a radián nem nagyobb két*pí nél, úgy csináld

2013. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!