Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha pi (3,14) nem végtelen...

Ha pi (3,14) nem végtelen szakaszos tizedes tört, akkor a kört, hogy lehet megcsinálni? Mert a körzőm az tudjaUi. :matekból is hülye vagyok, de ez már rég érdkel

Figyelt kérdés

2013. aug. 6. 08:31
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%
Ebből látszik, hogy a körződ többet tud nálad :D
2013. aug. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:

Ez érdekes kérdés. Nem is a tartalma, hanem a kérdező miatt. Egy másik topicban ugyanis a szerinte "haldokló" kvantumfizika rejtelmeit ecsetelgeti, miközben saját bevallása szerint hülye matekból, és még a körön is csodálkozik.


Bocs, nem gunyoros akartam lenni, csak csodálkoztam.

2013. aug. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
Nem olyan érdekes az a kérdező!Csak érdekel a világ,az érettségin is részegen tántorogtam át!(Ez még rímmel is)Viccen kívül.a fiz jobban megfogható,mint a mat.Próbálok alázattal fordulni minden témához.A "haldoklás"se az én ötletem.Tudod,mit mondott Newton?:"azért láttam messzebb,mint mások,mert óriások vállán álltam"l.Biztos jó fej lehetsz,de ez a kérdés engem már rég bosszantl
2013. aug. 6. 09:25
 4/57 A kérdező kommentje:
Paraszt logika:ha nincs pi,nem tudok körképletet írni,tehát kőr nincs.De mégis van!!!Vagy kör is filozófia?Olyan,mint Isten?(ha akarom,van,ha akarom nincs)
2013. aug. 6. 09:35
 5/57 anonim ***** válasza:
100%
a körződ nem a pi segítségével rajzol kört. talán ezért megy neki.
2013. aug. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 2xSü ***** válasza:
100%

A pi a kör kerülete és átmérője közötti arány. Illetve a kör területe és a sugarának megfelelő oldalhosszúságú négyzet területe közötti arány. Ha a kör átmérőjét vesszük egy egységnek, akkor a kerülete annak a 3.14159263589…-szerese lesz.


A körzőnek nem kell tudnia az égadta világon semmit, egyszerűen kört lehet vele rajzolni, a kör definíciójából adódóan. A kör egy ponttól egyenlő távolságra lévő pontok halmaza a síkon. A körző ezt az egyenlő távolságot tartja.


A legtöbb mért dolog – hacsak nem darabszámról van szó – végtelen, nem szakaszos száma adódik, maximum kényelmi szempontból kerekítgetünk. Mikor azt mondod, hogy az asztal hossza 160 cm, akkor ott igazából 160,806246477352… cm-ről van szó, ami ugyanúgy végtelen, nem szakaszos tizedes tört alakban van. A kérdésed olyan, mintha az kérdeznéd, honnan tudja a vágógép ezt a távolságot, ha ez a szám nem racionális szám? Sehonnan. Egyszerűen csak levág egy asztallapot és kész. Az, hogy te mit méregetsz, milyen mértékegységgel mérsz, az már a te dolgod.

2013. aug. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
100%

"ha nincs pi,nem tudok körképletet írni,tehát kőr nincs"


ez csak azt jelenté, hogy matematikailag nemtudjuk leírni a kört, de attól még nem jelenti azt, hogy a világon mindenhol eltűnne...

2013. aug. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 Wadmalac ***** válasza:
100%

A kör tökéletesen meghatározható matematikailag. Descartes-féle koordináta-rendszerben megvan az egyenlete, geometriai meghatározása is egyértelmű.

A pi értéke végtelen tizedes tört, nem is szakaszos, tehát irracionális szám. Na és?

Attól még matematikailag tökéletesen kezelhető.

A gyök 2 is irracionális, mégis van átlója a négyzetnek.


Az megint más téma, hogy a kör kerülete a kör rádiuszából nem szerkeszthető. Mint ahogy a szög harmadolás sem szerkeszthető pontosan. Ezek geometriai tények, okuk levezetése nem is egyszerű, de semmiképpen nem jelentenek bizonytalanságot magában a matematikában.

2013. aug. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Tudom, mit mondott Newton, lévén fizikus vagyok. Épp ezért nem igazán értem a problémádat. A pi csupán a kör kerülete és átmérője közti arányszám. És mivel a kört csupán egyetlen paraméter jellemzi, történetesen épp az átmérője, és emiatt minden kör hasonló, ezért minden körnél ugyanez az arány. Hogy ez most konkrétan racionális vagy irracionális, annak nincs köze a kör megszerkeszthetőségének problémájához. Egy egység oldalú négyzet átlója is négyzetgyök kettő, ami ugyanúgy irracionális, mégis megszerkeszthető. És a példák sora folytatható a végtelenségig.

2013. aug. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:

Már bocs, de a fizikával totálisan értelmetlen foglalkozni elég masszív matematikai alapok nélkül.


(Hogy érthető legyen: ha valaki kvantummechanikából akar valamit, akkor matematikából nemhogy egy matematikus diplomájának megfelelő tudás kellene, hanem inkább több, mondjuk matekos doktori fokozatnak megfelelő elméleti tudás...nem a levegőbe beszéltem, ismerek ilyen embereket személyesen)


Amúgy a kérdésed filozófiai mélységű! De végülis gyereket is tudok csinálni, mégsem értek annyira a DNS-hez! :D

2013. aug. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!