Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Monopoly játékban mi a legjobb...

Monopoly játékban mi a legjobb taktika?

Figyelt kérdés
2013. aug. 12. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elején megvenni mindent, amire lépsz, utána meg úgy kereskedni, hogy meglegyen az összes telek az adott színből, és legyen két színed úgy, hogy azok egymás mellett vannak, így sokkal nagyobb eséllyel lépnek majd rá. A legjobb a börtön utániak, mert ha a börtönből kijön valaki, akkor tuti rálép.
2013. aug. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tóth Péter Tamás válasza:
Nekem is hasonló a taktikám, csak én a kékekre (start előttiekre), és az utáni 5 helyre alapozok (a vasutat leszámítva), mert azok ha jobban belegondolsz kritikus jelentőségűek. Azokra minél hamarabb ki kell építeni a szállodát. A többit megvenni, és ügyesen kereskedni más játékosokkal.
2014. szept. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Megvenni az osszes telket amin landolok, plane az elso ket oldalan a tablanak (start utani es borton utani). Habar a masik ket oldalon tobb penzt kapsz, tobbe kerul a haz epitese is es raadasul kevesebb az eselye hogy a telkeidre lepnek (szerencsekartyak kuldhetnek a startra vkit, es onnan jo esellyel ralepnek az elso oldalra tehat az jo uzlet, bortonbe pedig bekerulhetnek a tobbiek ha harom duplat dobnak, ha ralepnek az "irany a borton"-re, vagy szerencsekartya altal is, tehat a masodik oldal is nagyon jo uzlet.) mivel a 2 dobokockaval a 7-es a legvaloszinubb dobas, es ezt koveti a 6os es 8as dobas, igy konnyu kiszamolni hogy mennyi a valoszinusege hogy a telkeden landoljanak. Mivel sok esely van a bortonbe jutasra, a borton utani oldal a legertekesebb es egyben legveszelyesebb is, kulonosen a Petofi ter es a Nagyerdo (bow street es marlborough street), majd innen a piros mezok: Mora park, Oskola utca es Dom ter (strand, fleet street es trafalgar square). A starton is eselyes landolni a szerencsekartyak miatt, tehat a vilagoskek szett is jol johet, kulonosen a

Nagykorosi ut es a Lestar ter (the angel islington es euston road).

Az elottem szolonak szerintem azert nem jo a taktikaja, mert a Vorosmarty ter (sotetkek szett egyikje - Park Lane) bar draga, de statisztikailag ez a legkevesebbet latogatott mezo, leginkabb azert mert pont 7 lepesre van az irany a bortontol (ahonnan a legvaloszinubb lenne hogy ralandolnak).

Szerintem sok esetben a sok kicsi sokra megy monopoly eseten - ez alatt azt ertem hogy olcsobb, de gyakrabban latogatott szettek pl. vilagoskek, rozsaszin, narancs, plane ha fejlesztve vannak.

Apropo fejlesztes: a legjobban kifizetodo befektetes ha harom hazad van minden birtokodon (itt kapod vissza a leghamarabb a befektetett penzt). Tobbet csak akkor epits ha ugy duslakodsz a penzben hogy siman megengedheted. Itt van egy bonusz is: mivel osszesen csak 32 haz van a jatekban, sokszor nem eri meg hotelt epiteni, hanem jobban jarsz ha megallsz harom vagy esetleg negy haznal a telkeiden, igy a tobbieknek mar alig lesz haz amivel epitsenek = kevesebb penzt tudnak keresni. Te pedig alig keresel kevesebbet mintha hotelod lenne. Boven megeri.

Meg egy tipp: a vasutvonalakbol szerezz amennyit csak tudsz, de a Muvek (Vizmu es Elektromos muvek - Water works es Electric Company) csak penzkidobas. Nem tudod oket fejleszteni, ha vagy eleg szerencses hogy mindketto meglegyen akkor is max 12000 forintot kaphatsz ha vki ralep vmelyikre, de atlagban csak 7000-et. Ha csak egy van meg, akkor max 4800-at de atlagban csak 2800-at. Mivel 15000-be kerulnek per darab, lathatod h nem eri meg.

A vasut leginkabb azert eri meg mert 4 db van belole tehat gyakran fognak ralepni, illetve az Eszaki vasutvonal (kings cross station) kulonosen megeri mert az egyik szerencsekartya rairanyit. A Bethlen Gabor utca (Vine street) - narancs is megeri (mint minden narancs), nem csak azert mert a kritikus borton utani oldalon van hanem azert is mert 3 lepessel van a szerencsekartya elott, es a "lepj vissza harmat" kartya rairanyithat. Ugyanigy a Janus Pannonius ut (northumberland avenue) erteke is megugrik, mivel az is egy szerencsekartya mezo elott can 3 lepessel.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Jo jatekot!

2018. jún. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!