Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a legjobb taktika, viselked...

Mi a legjobb taktika, viselkedés, jellem a problémák jelzésekor, megoldásakor?

Figyelt kérdés

Tehát ha van valakivel, valakinek a viselkedésével valamilyen gondom, és ezt jelezném neki, akkor mi a jobb?

1. Ha valaki sokáig nem szól, próbál alkalmazkodni, de aztán egyszer robban.

2. Ha ugyanez fennál, de nem robban, nem szól, hanem csak szenved vagy mérgelődik magában attól tartva, hogy veszekedés lesz, ha szól, illetve semmibe veszik.

3. Ha valaki minden mindig minden apróságért szól, ami zavarja, emiatt akár könnyebben megutálják mások, de neki jobb, nyugodtabb lesz és nem lesz idegroncs.


Úgy veszem észre, hogy azokat, akik az 1. csoportba tartoznak, sokkal inkább elnyomják, kinevetik, nem veszik komolyan, figyelmen kívül hagyják a problémáját, ha egyszer kirobbannak.


2013. máj. 26. 23:41
 1/3 Alaque ***** válasza:
Arany középút. Nem kell minden apróságot szóvá tenni, de az égbekiáltó bunkóságokat azért nem árt.
2013. máj. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De mi van, ha nekem valami fontos, másnak meg az jelentéktelen hülyeség? Ezt nem lehet tudni minden esetben. Szóval ha bajom van, hol szóljak, hol ne? Így csak szenvedés lesz.
2013. máj. 27. 16:56
 3/3 anonim ***** válasza:
én úgy vagyok vele, hogy ha valami nem tetszik szóvá teszem.. persze nem bunkó, utasítgató stílusban, egyszerűen csak elmondom az illetőnek, hogy ez nekem nem esik jól, nem tetszik, másképp látom, stb.. ha értelmes az illető, megérti, és vagy változtat, vagy kitalálunk valami kompromisszumot, ha nem, akkor arra az emberre nem érdemes több időt fecsérelni
2013. máj. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!