Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen, viszonylag könnyen...

Milyen, viszonylag könnyen összeszerelhető, mechanikai energiát árammá alakító gépet tudtok ajánlani, melynek még a hatásfoka is olyan, hogy hosszas működéssel akár nagyobb teljesítményű elektromos szerkezetet is el tudna vinni?

Figyelt kérdés

Pl. mágneses mezőben forgó fémgyűrűre gondoltam (amit szintén jó lenne valamivel meghajtani, hogy ne kézi erővel kelljen), csak ezzel az lehet a baj, hogy váltóáramot hoz létre, amit előbb még egyenirányúsítani kell, s csak aztán lehet akkumulátort tölteni.


Ha bármi hasznos ötletetek, javaslatotok van a kivitelezéssel kapcsolatban, nagyon köszönöm!


2013. aug. 26. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodtam már ilyenen sztem egyszerűbb megoldás, ha egy tekercsben forgatsz egy mágnest. Én azon gondolkodtam, hogy a kerékpárral hajtanám meg a mágnest, ami így forogna a tekercsben. De nem találtam akkora tekercset olcsón, amivel gazdaságos lett volna. Szóval elvetettem az ötletet.

Az egyenirányítást amúgy diódával könnyen megoldhatod.

2013. aug. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

A rohadt sok gondolkodás helyett vegyetek már egy kerékpárdinamót...

Kb 800 Forint.

[link]

2013. aug. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem rossz ötlet, de inkább egy autó generátora jó ide.

A kerékpár generátornak kicsi a teljesítménye, és ha nem kell közben hajtani a kerékpárt, akkor simán elbírod.

2013. aug. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
95%
Így van, ha normális hatásfokot és teljesítményt akarsz, egy boltban készen vett generátor a megoldás. Otthon kevesebb pénzből még csak közelébe sem jutsz.
2013. aug. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SimkoL ***** válasza:
Ne keverjétek a dinamót és a generátort !
2013. aug. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
90%
Nem ártana tudni, milyen áramra/feszültségre van szükséged és milyen mech. energiával akarod meghajtani.
2013. aug. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkumulátort szeretnék tölteni vele pl., úgyhogy ha váltóáram generálódik, egyenirányúsítani kellene diódával. Hogy mivel lehetne meghajtani -- talán Heron-kút, amennyiben az tudna annyi energiát átadni... (bár gyanítom hogy nem)
2013. aug. 28. 13:20
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Eddig ok, de milyen akkut? Telefon, IFA?

Mert az 5V 10 mA és a 24 V 15A töltés közt van némi különbség.

Telefonakkuhoz talán még egy jópofa termoelemes töltés sem lehetetlen, mécses meghajtással.

Az IFA-akkuhoz meg igencsak kell a 220 voltos hálózati csatlakozó, egy benzinmotoros generátor vagy még egy IFA. :)

2013. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!