Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges az idôutazás?

Lehetséges az idôutazás?

Figyelt kérdés
Sokszor volt már ez a kérdés, de nem az én szemszögembôl. Képzeljük csak el ha lehetséges lenne minden egyes atom érkezési helyét tudni kellene és mèg ott van más egyéb gond is. Gondoljuk csak végig, ha ebbe a modern szennyezett szemétdombra ide hozzuk mondjuk a múlt századból utasunkaz az néhány napon belül meghalna, vagy ha mi mennénk vissza, akkor külön öltözet kellene, hogy megóvjuk ôseinket a modern ember leküzdött betegségeitôl. Mondjuk ha létezik a lélek, mint energia az talán még könnyebben átjut. Na de, hogy fog tovább élni test nélkül?
2013. aug. 27. 00:28
1 2
 1/20 rozunlan válasza:
Épp ezek a veszélyek miatt NEM szabad, hogy legyen időt utazni. Bár elképzelésem szerint mi élnénk tovább az életünket zavar nélkül, hisz már nem lehet rajta változtatni, mert mi már itt vagyunk és pikk pakk mem fog eltűnni 10000ember és szakad ketté a föld, de az időutazók ide hozzánk semmi féle képpen nem juthatnának vissza, csak abba a világba, ahol megtörténtnek számít az, hogy vissza mentek az időben és valami apróság miatt valami nagyobb dolog is változott, ami valószínűleg elkerülhetezlen. de ki tudja hogy mik történhetnek, ugyanis elvileg még senki sem utazott időt. Ez az én elképzelésem. A lelkes cucc az talán nekem is sok, főleg ennyire későn. Ez maradjon aféle újabb kérdés az "élet nagy kérdései" között. Remélem kielégítő választ nyújthattam. :)
2013. aug. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Minden lehetséges
2013. aug. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Modern szennyezett szemétdomb? Na, te se tanultál történelmet :D


Iparosodás kora - mindenki szénnel fűt, a gyárak szűrőket hírből sem használnak - az amerikai nagyvárosok levegője már-már lélegezhetetlen. (a híres San Franciscó-i, Los Angeles-i, vagy a még ismertebb, London szmog-köd).


Menjünk visszább! Középkor - higiénia sehol. Fürödni ha hetente egyszer fürödnek az emberek (megmossák a nyakukat, kezüket, esetleg a lábukat) akkor már ferdén néznek rájuk a tisztaságmániájuk miatt. De még jobb a városok helyzete - minden úszik a lócitromban, és a legjobb, hogy a városi ember az éjjeli edényét is vidáman kiönti az utcára, ha végzett a dolgával. Szemét, mocsok, bűz mindenütt. Amúgy a modern emberben pont, hogy kevesebb betegség van (mármint, ha Európából mennél Európába. Ha Európából mennél a középkori Amerikába, az más téma).


Inkább pont, hogy a modern embert kéne védeni, ha visszamenne, mert a mi immunrendszerünk egy sokkal, sokkal tisztább környezethez alkalmazkodott. A múltbéli ember idejönne, inkább csodálkozna a tiszta levegőn... A múlt századi meg elkezdené palackozni, hogy aranyáron eladja. Száz éve a jó kis ólmozott benzinek, katalizátor és hasonló szamárságok nélkül, mindenféle légszűrő nélküli gyárak, mindenki oda öntötte a szennyvizet (legtöbbször tisztítás és hasonló drága luxus nélkül) ahová éppen nem szégyellte.


Nem annyira értem, miért gondolod, hogy a fizika erkölcsös vagy szemérmes :D ha lehet időben utazni, akkor ez sem fogja megakadályozni - ha nem lehet, akkor sem emiatt nem lehet :)

2013. aug. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Wadmalac ***** válasza:

Ha esetleg lesz valamikor lehetőség időutazásra, akkor az idő-és helykoordináták együttes belövése valóban megoldhatatlan, de szükséges feladatnak tűnik. És a hol még nagyobb gond, mert mihez képest hol?


Az általad felvetett oda-vissza meghalás különböző okokból nekem kevésbé tűnik problémásnak.

Viszont felmerült ez alapján bennem egy másik kérdés.

Ha visszamegyek mondjuk tízezer évet a múltba, a testem összes atomja, részecskéje a nagy bumm óta számolva tízezer évvel fiatalabb részecskékből álló univerzummal találkozik.

Vajon kompatibilisek lennének egymással?

Nem lehet, hogy a táguló téridővel együtt járnak olyan változó jellemzők, amelyekről nem tudunk, mert együtt változunk velük és nincs mihez képest észrevennünk? Nem lehet, hogy ezen különbségek miatt a "különböző korú" részecskék, képtelenek reagálni egymással, vagy éppen kiszámíthatatlanul reagálnak?

Na tessék, megint én is produkáltam egy bizonyíthatatlan teóriát. :D

2013. aug. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ez a korbéli különbség könnyen kezelhető. Lehet vizsgálni részecskék jellemzőit t0 és t1 időben, mondjuk t1 most van, t0 meg tavaly. Ha nincs különbség, számítható a hiba, extrapolációval megmondhatod, meddig biztosan nincs különbség.


De ez lényegtelen.


Mert mi az, hogy idő? Az ember egy absztrakciója abból a célból, hogy képes legyen beszélni a folyamatokról, dinamikáról is, ne csak statikus dolgokról. És az időt irreverzibilisnek képzelte el. Tehát ha az reverzibilis lehet, akkor e feltétellel a teljes fizikát újra kell gondolni. Aztán vagy jutunk ellentmondásra, vagy nem. Ha igen, akkor téves volt a feltételezés. De ennek megállapítása még odébb van.

2013. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Attila_the_hun ***** válasza:

A kérdésedre van egyértelmű válasz és arra egyértelmű bizonyíték is:

Nem lehetséges az időutazás.


Bizonyítás:

Ha a jövőben lehetséges lenne akkor itt a múltban már találkoztunk volna ilyen utassal.

2013. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Wadmalac ***** válasza:

"Ez a korbéli különbség könnyen kezelhető. Lehet vizsgálni részecskék jellemzőit t0 és t1 időben, mondjuk t1 most van, t0 meg tavaly. Ha nincs különbség, számítható a hiba, extrapolációval megmondhatod, meddig biztosan nincs különbség."

Nem jó. Mert tavaly a mérőeszközeid egyidősek voltak a tavalyi mintával, a mostani mérőeszközök meg a mostanival. Ha a változó jellemző közös, nem tudsz különbséget mérni.

Mintha lenne egy vasdarabod, amit mérsz egy tolómérővel 20 fokon, majd 40 fokon. Ha egyforma a hőtágulásuk, nem tudsz méretkülönbséget mérni a 20 és 40 fok közt.

Ezért marad a teóriám teória. :)

2013. aug. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Wadmalac ***** válasza:
Irreverzibilis idő: egy adott időjellemzővel létező világegyetemben szerintem benne élve észre sem veszem, hogy mi az idő iránya, mert ugyanarra megyek én is. Mint egy zárt inerciarendszer, amiből ki sem látsz. Szóval ha az idő a mi gondolkodásunkhoz képest valóban visszafelé folyik, észre sem vehetjük.
2013. aug. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Az összes állítás lényege az, hogy zárt rendszeren belül az információ is belső, tehát a rendszer zártsága nem megállapítható.

Ez igaz. Csak az a baj, hogy az idő az emberi tudat alkotta absztrakció, és pontosan olyan, amilyennek alkotta. A kérdés mindössze az, hogy van-e ellentmondás az ilyen módon alkotott eszközzel való bánásmód során. Ha nincs, akkor nincs miről beszélni. Eddig nem volt, vagy működött az az elv, hogy később kiküszöbölhető az ellentmondás.

Meg az is baj, ha kiderül valahogy, hogy a rendszer mégse zárt. Például úgy, hogy a felépített struktúrába az új információ nem építhető be. Sőt, az idő múlásával (az információk növekedésével) egyre ellentmondásosabb. Ekkor fog valakinek eszébe jutni, hogy az ominózus információ hátha nem a rendszer része.

De ilyesmivel mostanság nem kell küszködnünk. (egyébként az idő irreverzibilitása természetes következmény, mivel az a tapasztalat, hogy az információ mennyisége nő, és ez a mennyiség időként is működik. vagyis, ha az idő reverzibilis, akkor meg kellene tapasztalnunk azt, amikor az emberiség rendelkezésére álló információ kevesebb. Csak az a fránya emlékezet ne volna.)

2013. aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Wadmalac ***** válasza:

#9:

Teljesen korrekt, amit írtál. Egyelőre nincs semmi eltérés, ami jelezné, hogy van "rendszeren kívüli" nézet, amiből eltérhet a valóság az eddigi elmélettől, nem látunk ki a mozgó vagonból, hogy tudjuk, nem áll. Vagy éppen az állóból, hogy tudjuk, nem mozog. És persze azt se, hogy mihez képest.

:)

2013. aug. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!