Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matek, értem a szorzást, csak...

Matek, értem a szorzást, csak ezt a feladatot nem (? )

Figyelt kérdés
Szóval, próbáltam már, de nagyon sok jött ki, 80640, szóval van 8 ember, és hány féleképpen tudnak kezet fogni? 36 lenne?

2013. szept. 4. 19:27
 1/8 orbit-titkosnév válasza:
Nemtudom jó-e de nekem 48.
2013. szept. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
7-szer 8
2013. szept. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28
2013. szept. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Maga a kérdés is fura kicsit... Nem egyértelműen van megfogalmazva. A kézfogás általában páros tevékenység, így független a résztvevők számától. 8 ember is ugyanannyiféleképpen tud kezet fogni, mint kettő vagy 300. Ez nem a kézfogók számától, hanem a kreativitásuktól, ötletességüktől függ.


Ha arra vagy kíváncsi, hány kézfogást lehetséges lebonyolítani úgy, hogy mindenki mindenkivel kezet fog, és mindenki mindenkivel csak egyszer, akkor az első emberke 7 másikkal fog kezet (önmagával ugye nem). A következő emberke már csak 6 másikkal fog kezet (önmagával, és az első kézfogóval nem), a harmadik emberke pedig már csak 5-tel (önmagával, és az első kettő kézfogóval nem). Ezt így szépen sorba lehet állítani, 7+6+5+...+2+1=32 kézfogás lesz összesen.

Ha jól számoltam :)

2013. szept. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

28.


Ez ismétlés nélküli kombináció.

Vagyis 8!/(2!·6!)=28

2013. szept. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A #4-es elgondolása is jó, csak fusson neki még egyszer a számolásnak :)


Az 5-ös voltam.

2013. szept. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hopp, igaz. Nem adtam össze őket, hanem párokba állítottam így: 7+1 + 6+2 + 5+3 + 4+4 vagyis 4*8=32. Így jött ki a végeredmény, ami viszont nem jó, mert a 4+4 tag hibás, a 4-es csak 1x szerepel, nem kétszer... Majd még csiszolok ezen a logikán :D
2013. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

8 embernél 8x7 kézfogás történik de akkor mindent kétszer számoltál ezért osztani kell 2-vel

tehát összesen 28 kézfogás történk.

2013. szept. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!