Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mars felszínén védőruha...

A mars felszínén védőruha nékkül (mackóban) meddig maradnék életben, ill eljutnék gyalog a 100 méterre lévő biztonságot adó űrkompba?

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

1. 1 mp

2. Nem

2013. szept. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Jó kérdés. Szerintem az első válasz nem teljesen helyes. 1 másodpercnél tovább is életben maradhatnál. 100 métert kéne lefutnod levegővétel nélkül. 95%-os szén-dioxid tartalmú légkör mellett -60 fokban. de lehetne olyan helyen is az űrhajó ahol csak nulla fok van. viszont nem tudom 100 métert le lehet-e futni levegővétel nélkül, sztem nem, és ezért meghalnál.
2013. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Több eset lehetséges, az előzmények és körülmények függvényében. A két szélsőség:

1. Átlagos alkat, rossz éghajlati állapot, éppen kifújtad előtte a levegőt. Pár másodperc múlva eszméletvesztés, pár perc múlva halál, jó esetben pár méter.

2. Jó kondíció, rövidtávfutó előélet, ideális marsi éghajlat, éppen mély levegőt vettél előtte. 100 méter levegővétel nélkül 5-7 másodperc alatt lefutható, érkezéskor nyitják a zsilipkaput, rögtön szádba nyomják az oxigéntömlőt. Határozottan jók az esélyeid. Talán a kozmikus sugárzás hatásit is gyógyítani tudják.

(éghajlati állapot alatt a marsi éghajlat lehetséges változatait kell érteni az emberi kibírhatóság szempontjából. nem belélegezhető légréteg ott is van, a helyzet e szempontból nem rosszabb mondjuk a Mount Everest viszonyainál.)

2013. szept. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy pont az egyenlítőn kísérletezel, dél környékén.

20-25 fok van.

Ebben az esetben fél perc alatt halsz meg, mert gyakorlatilag nincs légnyomás és azonnal felforr az összes testnedved. Szétrepednek a belső szerveid.

Hogy a fél percből mennyit tudsz futni, az jó kérdés. Mondjuk 2 lépést.


Ha szerzel egy túlnyomásos ruhát (olyat, amilyen a pilótáknak van, csak neked teljes öltözet kell) és indulás előtt veszel egy jó nagy levegőt, akkor kibírod egy ideig. De abban nem lesz könnyű futni.

2013. szept. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A legfontosabb tényező az alacsony nyomás. A nyálkahártyáidon (száj, szem) azonnal elkezd forrni, pezsegni a nedvesség, nem sokkal később pedig felforr a véred, szétesnek a szerveid és maghalsz. Nem tudom pontosan, hogy ez mennyi időt jelent, de hogy nem lennél képes mackóban lesprintelni 100 métert, de még 10 métert sem a Marson, az hótt ziher.
2013. szept. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem sikerült a srácnak, mert elég csendben van...
2013. szept. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk csak egy helyben állok egy percig eszméletemnél lehetek nem? Esetleg pár fekvőtámaszt csinálhatnék nem?
2013. szept. 10. 13:12
 8/13 anonim ***** válasza:
vagy elszívhatsz egy szál cigit :D
2013. szept. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Cigit nem tudna elszívni, a Marson nincs jelentős mennyiségű oxigén. És viszont baromi hideg van. Ha nem fagynál meg azonnal, és nem fulladnál meg oxigénhiányban, akkor az alacsony légnyomás miatt új járnál, mint egy uszoda alján felfújt lufi, amit kiveszel a vízből 3 méter mélyről. (Szétdurrannál)
2013. szept. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát, azért nem repednének szét a szerveid (még talán az űrben sem), de az alacsony nyomás miatt biztos lenne érfal-repedés, bevérzések, és a tüdődből egyből kirántaná a levegőt. (Ha nem, akkor az tényleg repedhet.) És a vér forrása is csúnya dolog, még ha először csak a bőr ereiben indulna is meg.


Szerintem pár másodperc múlva eszméletvesztés, és fél, max. 1 percen belül halál. (Mackó ide vagy oda.)

2013. szept. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!