Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 74LS11 IC. "AND logikai kapu....

74LS11 IC. "AND logikai kapu. " Létezik az alant leírt jelenség?

Figyelt kérdés

A gyártó adatlapja szerint ez egy 3-szor hárombemenetes ÉS logikai kapu. A "gondom", hogy a bekötetlen bemenetek mellett a kiememet 1. Ha a bemenetek bármelyikét földre kötöm, a kimenet 0... de ez egy AND kapu, nem NAND.


Eddig úgy tudtam, hogy ha a bemenetekre feladom az 5 voltot, akkor jelenik meg a kimeneten az öt volt. Itt mégsincs így, és nem értem, hogy miért.


2013. szept. 13. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Az nem jó ha a bemenetet nem kötöd sehová csak lebeg. Vagy földön legyen vagy 5V-on. Az IC tápjára meg tegyél szerintem egy 100nF szűrést. Sokat segít.
2013. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Ha a bemenetek bármelyikét földre kötöm, a kimenet 0, tehát pontosan úgy működik ahogy kell:



[link]

/A ttl sorozatnál a bekötetlen láb H szintnek számít, szerintem nem kell kondi/

2013. szept. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
biztosan jól működik az.:)a bemenet valóban ne legyen szabadon hagyva és tényleg szoktak minden ic táplábai közé egy kondenzátort kötni,ahogy előbb írták 100nF-osat
2013. szept. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy kicsit utánaolvastam, és belátom a bemenet ne lógjon csak úgy a levegőben.

Legalább egy ellenállással kösd a tápfeszre.


De nini, milyen szerencse: az ls sorozatnál már meg is van az a 20kohm-os ellenállás az ic-n belül:



[link]

2013. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az IC adatlapján ott figyel, hogy mit hová kell kötni és mi van benne, melyik láb melyik, stb...
2013. szept. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek!
2013. okt. 22. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!