Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan alakult ki az a szokás,...

Honnan alakult ki az a szokás, hogy a WC-papírt lehúzzuk a WC-n? Miért nem indítanak a fejlett országok olyan kampányokat, hogy inkább a szemétbe dobják az emberek?

Figyelt kérdés

Környezetvédelem szempontjából és a csatornahálózat tehermentesítése miatt szerintem jobb lenne a WC-papírt a szemétben gyűjteni és nem lehúzni a WC-n. Ha a taknyos zsebkendő, a véres intimbetét, a szaros pelenka és popsitörlő elvan a kukában, akkor miért pont a használt WC-papír lenne a kivétel, amit le kéne húzni a WC-n? Egyes országokban pl. Dél-Európa, Arab országok, a WC-papír külön gyűjtése a szokás. Tudom, hogy ez elsősorban amiatt van, mert ezeken a helyeken rosszabb a csatornahálózat, mint nálunk, de szerintem nem lenne hülyeség mindenhol ezt csinálni.


Ti mit gondoltok?



2013. szept. 18. 12:46
 1/8 Srapnel ***** válasza:
81%

Egyszerű: nem akarunk büdösben élni.

A csatornából meg úgyis kiszűrik. Igazából az lenne a legjobb, ha minden a csatornába kerülne, mert nem kell kukásautóval szállítani, lefolyik magától. Az a baj, hogy bedugulna, mert nem minden ázik szét a vízben.

2013. szept. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

És miért lenne ez jó? Ugyanis az okot - ami miatt pl. az araboknál külön gyűjtik a wc-papírt - Te magad is oktalanná tetted a magyarázatban (csatornahálózat-áteresztő-képessége). Ergo nincs oka, hogy miért gyűjtsük külön, akkor meg miért lenne jó külön gyűjteni?


Egyébként pedig, ha annyira szeretnéd ezt is külön gyűjteni, akkor tedd. Senki sem kötelez rá, hogy lehúzd a wécén, szóval szíved joga külön kukába gyűjtögetni. Hát hajrá! :)

2013. szept. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Szerintem a WC papír nem egy veszélyes anyag, simán lebomlik. Egyébként a WC papír akkor is szemét lesz ha a kukába dobod, szóval ugyanúy terheli a környezetet. A csatornahálózatot meg erre a terhelésre építették ki, szóval mi alól akarod mentesíteni? Egyébként meg elenyésző a mennyisége a szennyvízhez képest.

A taknyos zsebkendő meg az intimbetét nem olyan büdös, a szaros pelenka meg a popsitörlő olyan büdös hogy mi egyből visszük a kinti kukába.

Egyébként ennyi erővel egyből a kukába is szarhatnánk, hogy tehermentesítsük a csatornahálózatot...

2013. szept. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Egyébként ennyi erővel egyből a kukába is szarhatnánk"


XDDDDDDDD

2013. szept. 18. 13:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a wc papír terheli meg a csatorna hálózatot, hanem a rengeteg zsír, mosószer, mosogatószer. Sokkal higiénikusabb eltüntetni a használt wc papírt a csatornában, mint ha egy kukában gyűjtenénk.
2013. szept. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Görögországban ez (mióta világ a világ), ez így működik, mert ott a vízvezeték hálózat eldugulna a papírtól (állítólag).


Először marha furcsa volt, de egy pár nap alatt meg lehet szokni.

2013. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát kedves 6-os, én többször is jártam Görögországban, de nem tudtam megszokni. Az, hogy minden nagydolog után már vinni is kell a szemetet, különben megfulladunk... És ezt csak egy 4 fős családnál nézve egészséges emésztés mellett naponta 4x kell megtenni minimum.


Szerintem semmit nem használ a környezetnek, hogy naponta több szemeteszsákot dobálunk ki pár kocka papír miatt.

2013. szept. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
26%
szerintem is hülyeség lenne kidobni a kukába,mert tök mindegy hogy ott rohad szét vagy kint a szeméttelepen nem?
2013. szept. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!