Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az ábrázoló geometria...

Mi az ábrázoló geometria elsajátításának titka?

Figyelt kérdés

A rengeteg definíció meg mindenféle hülye jelölés feltétlen szükséges hozzá , hogy boldoguljak vele ? A térlátásom az meg van , de sokszor bezavar a sok szakkifejezés meg mindenféle összevissza jelölés. Ja meg az , hogy nincsenek megadva adatok. Tehát nincs meg , hogy milyen hosszú legyen pl. egy egyenes , milyen szöget zárjon be a képsíkokkal , hol metsszék egymást stb.


Ha van pl. egy olyan feladat , hogy ábrázoljuk egy trapéz és egy 3szög sík metszését , akkor csak annyi a kötött , hogy legyen egy trapéz meg egy 3szög és metsszék egymást ? Ezek szerint akkor egy ilyen feladatot végtelen féleképpen le lehet rajzolni kb. ? Akkor így mégis mi értelme van ??


Géprajzot tanultam korábban , azt szerettem ment is , de ezt még valahogy nem sikerült átvennem. Szerintem nem sok köze van a géprajzhoz (pedig elvileg ez alapozza meg , de sztem nem sok köze van hozzá , de javítsatok ki ha nem így van)

Szóval mi a titka ennek , milyen szemlélettel célszerű csinálni , hogy értelmét is lássam ?


Köszi a válaszokat!



2013. szept. 21. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mint a neve is mutatja, (egyszerű esetben) a síkidomok, illetve a testek ábrázolásának tudománya. A legegyszerűbb eset. Egy négyzetet akkor látunk négyzetnek, ha elég távolról, a középpontjából a síkjára bocsátott merőlegesről nézzük. Minden más nézőpontból torzul. Az ábrázoló geometria e torzulás szabályainak figyelembevételével, az így keletkező idom lerajzolása. Kellő ismerettel tudhatjuk, melyek az egy-egy értelmű leképezések, ezért egy ilyen idomból "ránézésre" megmondható az eredeti. Testek ilyen síkbeli ábrázolása ennek továbbvitele, ahogy a hatványozás is az összeadásból származtatható.

Ezért sajnálatos módon csak az a módszer létezik, ami minden tudományban. Az alapoktól módszeresen meg kell ismerni a felépítményt, addig nem továbblépni, míg valamit nem értünk, e témában ez azt jelenti, meg nem tudunk oldani. A térlátás sokat segít, de csak annyiban, hogy előbb lesz sikerélményünk, így nagyobb a sanszunk, hogy nem unjuk el hamarabb, mintsem értenénk. A géprajz az ábrázoló geometria egyszerű alkalmazása (csak a szabályok kis részét használja, mert a géprajzban csak speciális vetületek érdekesek). Emiatt az ábrázolónál sokkal könnyebb, másrészt annak eredményeit használja, de azokat nem magyarázza már újra.

2013. szept. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Hello. Én másodjára csináltam meg ezt a tárgyat. Első félévben elveszítettem a fonalat de amit akkor megtanultam következő félévben már nagyobb , biztosabb tudással tudtam hasznosítani. én szeretek gondolkodni ez egy gondolkodtató tárgy ha elsőre nem is látjuk mennyi megoldás van egy feladatra. Az is biztos hogy könnyen bele lehet zavarodni és az is hogy van aki elsőre megcsinálja csont nélkül. Valóban elszánás vagy lelkesedés mellé gyakorlás kell. sok gyakorlás. Mint a matematika többi ága ez sem könnyű de egy átlagos képességű ember gyakorlással simán megtudja tanulni.
2013. szept. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne,sehogy sem bírom ezt a sz*rt megérteni,pedig jó a térlátásom,matekból is penge vagyok-.-

Nem tudtok hozzá valami gyakorló feladatsort vagy valamit??

Egyetlen pdf könyvem van belőle az sem magyaráz meg semmit részletesen,a témák végén van 1-2 feladat de nincs hozzá megoldás,így nem tudom jó e amit csinálok

2013. okt. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!