Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A germánium kivált bármiféle...

A germánium kivált bármiféle reakciót valamelyik K betűvel kezdődő elemmel?

Figyelt kérdés

2013. szept. 25. 03:06
 1/7 BringaManó ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha egy 15 kilós germániumtömböt egy kilenvoltos elemre teszel, akkor az (tartósan) deformálódik.



(Bocsánat, muszáj volt ma is trollkodnom egyet, de most már megyek aludni. :-)

2013. szept. 25. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én megértem, de azért remélem jön majd hasznos válasz is :)
2013. szept. 25. 04:33
 3/7 BringaManó ***** válasza:

Köszönöm a megértést! :-)


(BTW, ha germániumot klórgázban hevítve germánium-klorid (GeCl4) képződik, azt nem reakciónak nevezzük?)

2013. szept. 25. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mivel gyakran trollkodom, ezért ez csak alap :)


Egyébként a témához laikusan állok, így fogalmam sincs, hogy mik a lehetséges válaszok a kérdésemre.


Annyit szeretnék megtudni, hogy a Germánium és valamelyik K betűvel kezdődő, a periodikus rendszerben található elem kölcsönhatása lehetséges-e és ha igen, akkor mit eredményez.

2013. szept. 25. 04:41
 5/7 BringaManó ***** válasza:

Én még annál is laikusabb vagyok, így a kénnel kapcsolatban is csak kérdésként tudom megfogalmazni, hogy az esetleg nem reakció-e, amikor a germánium-szulfid (GeS), amely vörösbarna kristálykákból áll, a germánium-diszulfidból képződik, azt hidrogénáramban redukálva? Pontosabban nem is ez a germánium és a kén közötti reakció, hanem talán az, amikor a germániumsók oldatából, ha azokat sósavval erősen megsavanyítjuk, a kén-hidrogén fehér csapadék alakjában germánium-diszulfidot (GeS2) választ le. De lehet, hogy ez sem.


(forrás szintén a [link] ...

(De ha trollkodni szoktál, akkor biztos tudod, hogy az majdnem olyan csúnya dolog, mint a "szájjalkeresés"... :-))

2013. szept. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gungasam ***** válasza:
A kálium az egyetlen K betűs elem a Kripton nemesgázon kívül( a nemesgázok nem lépnek reakcióba csak különleges körülmények között)A germanium félvezető típusú elem, semmilyen reakciót nem vált ki a káliumból amely a reakcióképesebb másik k betűs elem.Az persze teljesen más kérdés, hogy kálium-germanát vegyület létrejöhet ugyan de azt nem a germánium váltja ki.
2013. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BringaManó ***** válasza:

Hogyhogy? A "K betűs elem" a nevére vonatkozik, nem? (Vagy a vegyjelére?)


("nem K-s" vegyjelűek: kadmium, kalcium, kalifornium, kén, klór, kobalt, kopernícium, króm, kűrium)

2013. okt. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!