Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet egy egyenesen...

Hogyan lehet egy egyenesen felvenni az 1/3 számot úgy hogy csak egy körzőt és egy vonalazót (ami nincs becentizve) használok?

Figyelt kérdés

A 0 (nulla) és az egyes között kéne valahol lennie. az egyes már fel van véve de a többit nem tudom. Sürgős lenne.

Előre is köszi mindenkinek



2013. szept. 28. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyenesen fölvenni 1/3-ad számot? Nem szakaszt szeretnél harmadolni? A 0 és 1 közötti szakaszt?

A 0 ponton keresztül húzol egy tetszőleges egyenest. Egy tetszőleges körzőnyílással háromszor fölméred rá, majd a végpontot és az 1-est összekötöd egy egyenessel. Végül a segédegyeneseden lévő 1/3-nyi ponton át szerkesztesz az előbbi egyenessel párhuzamos egyenest. Ez az eredeit 0-1 szakaszt az 1/3-ad pontban fogja metszeni.

2013. szept. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De igen egy szakaszt kéne 3 részre osztanom. Legalább is azt hiszem. De nem értem hogyan kéne. Nem tudnád egy kicsit érthetőbben elmagyarázni?

Előre is köszi

2013. szept. 28. 15:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első válasz teljesen érthető. A lényege, hogy a hasonló háromszögek tulajdonságait használjuk. A háromszöged egyik oldala a [0,1] szakasz. A másik egy tetszőleges egyenes a nulla ponton át, amire felmértél háromszor körzővel egy tetszőleges szakaszt. A harmadik (azonos) szakasz végpontját összekötöd az {1} ponttal, majd párhuzamosokat húzola másik két szakasz végpontjaiból a szakaszodra. Így azt is három részre osztottad.
2013. szept. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi

mostmár értem

2013. okt. 20. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!