Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha kortátlan mennyiségű pénz...

Ha kortátlan mennyiségű pénz állna rendelkezésére a NASA-nak akkor tudnának építeni egy Nimitz anyahajó méretű űrhajót? És föld körüli pályára juttatni? Tudom semmi értelme nem lenne, csak úgy kérdezem.

Figyelt kérdés
2013. szept. 30. 14:10
1 2
 1/12 Wadmalac ***** válasza:
68%

A jelen technikai szintünkkel nem. Ekkora vasat nem tudnánk fellőni.

Viszont az űrben összeszerelhető ekkora.

Tulajdonképpen tényleg csak két akadálya van: miből és minek.

2013. szept. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak lehetne egy elég nagy méretű rakétát építeni.
2013. szept. 30. 14:27
 3/12 Wadmalac ***** válasza:
100%
Kémiai üzemanyaggal nem. A tömeggel hatványozódik a szükséges üzemanyag, annak a tömege megint hozzáadódik..... lehetetlen. Ahhoz valami jobb hajtómű kellene a rakétánál.
2013. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De az űrben nincs űrhajóállomás ahol megtudnánk építeni,amúgy meg nagyon nagyon sok idő lenne az űrben összerakni,nincs más semmilyen mód hogy itt a földön építsük meg és juttassuk fel?
2013. szept. 30. 15:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Beraknád egy frankón felzsírozott falú csőbe az anyahajót, és alatta felrobbantanál egy hidrogénbombát. Le is védetem az ötletem...


Még mindig egyszerűbb lenne az űrben összeszerelni, bár kellene hozzá pár ezer ( ?? ) hordozórakéta, amíg az alkatrészek kijutnak :D

2013. szept. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
igen ezért mondtam hogy az űrben rengeteg idő lenne megépíteni,csak az ISS 30+ év alatt készült el.
2013. szept. 30. 18:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem az űrben sem lenne rengeteg idő megépíteni, ha már lenne fent egy ojjektum, amiben az összeszerelő munkások várnák az alkatrészeket/félkész elemeket.


Ha pl lenne fent egy ilyen "lakó" űrállomás, amit megvehetnénk és felküldenénk az Audi és a Mercedes dolgozóit, akkor Magyarország űrhajó összeszerelő nagyhatalommá válna xD

2013. szept. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Talán nem teljesen Nimitz méretűt de valami hasonlót tudnának, persze nem rakétahajtásút. Project Orion-nak néz utána a wikin.
2013. szept. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Wadmalac ***** válasza:

"Ha pl lenne fent egy ilyen "lakó" űrállomás, amit megvehetnénk és felküldenénk az Audi és a Mercedes dolgozóit, akkor Magyarország űrhajó összeszerelő nagyhatalommá válna xD"


Ha gyors szerelést akarsz, inkább a Suziki gyártósori melósokat vidd fel. Azok háromszor olyan tempóhoz vannak szokva. Csak utána a hajó dekkolhatna pár hónapot a hold-up részlegen, mire beindítható. :)

2013. okt. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:

"De az űrben nincs űrhajóállomás ahol megtudnánk építeni,amúgy meg nagyon nagyon sok idő lenne az űrben összerakni,nincs más semmilyen mód hogy itt a földön építsük meg és juttassuk fel?"


Van még egy nagy akadálya az idelenti összerakásnak. Úgy hívják, hogy gravitáció.

Egy nulla G-re tervezett szerkezet, pl. az ISS idelent szétesne, mint egy kártyavár.

Egy olyan szerkezet, ami elbírja a saját súlyát, minimum háromszor annyi merevítőelemet kell hogy tartalmazzon, sőt minél nagyobb, annál többet.

2013. okt. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!