Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy egyenletesen haladó...

Ha egy egyenletesen haladó vonat 1 óra 4 perc alatt 80 km-t tesz meg, mekkora utat tesz meg 3 óra alatt? _ 5

Figyelt kérdés
Légyszi, vezessétek le nekem és írjátok le, hogy hogyan jön ki az eredmény! Egyébként a feladatban az egy tört.

2013. okt. 8. 16:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsi, nem tudok törtet írni! az a vonal egy tört három ötödöt jelent!
2013. okt. 8. 18:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a dolog. Meg van adva, hogy egy adott idő alatt mekkora távot tesz meg, ebből könnyedén ki lehet számolni a sebességet, ráadásul egyenletes mozgásról van szó, vagyis a sebesség állandó nem változik Kezdetnek én átváltom a sebességet meghatározó két SI mértékegységet, hogy a hányadosukkal számolni tudjak.(s1=80km=80000m; t1=1h+4min=64min=3840s). meg egy egyszerű egyenletet fel kell tudjak írni, hogy a megadott idő és megtett út segítségével, ki lehessen számolni az egyenletes mozgás sebességét.Így az alábbi képletet kell használni:


v=s/t


Számokkal behelyettesítve:

V=80000/3840=20,333...


Vagyis, v=61/3m/s


Ha ezzel megvagyunk akkor a kapott sebességből kitudjuk számolni az új megtett utat, úgy hogy az ehhez szükséges idő is megvan adva.


Maga az általános megoldási képlet:


s=v×t


Számokkal behelyettesítve:


s=61/3 m/s×(3/5×3600s)


A megoldás:


s=45000m=45km

2013. okt. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elnéztem a sebesség nem 61/3, hanem 125/6 m/s. De a megoldás menetén, sőt a végeredményen sem változtat, mivel fejben a helyes eredménnyel számoltam
2013. okt. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2013. okt. 10. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!