Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy körbe egyenlő háromszöget...

Egy körbe egyenlő háromszöget írunk. A háromszög szára 3xgyök2. Mennyi a kör kerülete? Szerintetek ennyi adat elég hozzá? Én kifogytam az ötletekből.

Figyelt kérdés
2013. okt. 11. 21:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi lemaradt hogy egyenlő szárú háromszögről van szó
2013. okt. 11. 21:26
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennyi adat valóban nem elég.

Vagy a kör sugara adott, vagy a háromszög valamilyen tulajdonsága (például derékszögű)

2013. okt. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rajzolsz 1 kört belerajzoloda 3szöget...

a kör középpontja és a 3szög középpontja ugyanaz...

a kör középpontját összekötöd a 3szög bármely 2 csúcsával...

a kör középpontát összekötöd az újonnan létrejött 3szög alapjának felezőpontjával...

így most van 2 derékszögú 3szöged, amelyekben aszögeket ki tudod számítani és a 3xgyök2 és sinus és cosinus összefüggésekkel ki tudod számítani a 3szög többi adatát és a kör sugarát is, amiból már a kerületét is ki tudod számitani...

2013. okt. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2013. okt. 12. 09:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egyenlő háromszög szerintem egyenlő oldalú háromszög akart lenni.

A kör középpontját összekötve a háromszög csúcsaival három egybevágó háromszögre bontottuk fel a háromszöget.Ezzel a kör sugara is felkerült az ábrára. Most ezt a három háromszöget még el is felezzük a magasságukkal. Mivel egyenlő szárúak, ezért a magasság egyben a szögfelező is. Az így kapott hat kis háromszög derékszögű, és egy egyenlő oldalú háromszögnek a fele, aminek a magassága éppen a nagy egyenlő oldalú háromszög oldala.

Innen kiszámolható a kis egyenlő oldalú háromszög oldala, ami a kör sugara, onnan pedig a kör kerülete.

2013. okt. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!