Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy félkörív súlypontja hol van?

Egy félkörív súlypontja hol van?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a félköré 4R/3π magasságban a középpont felett. De félkörívnél hol?
2013. okt. 14. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


A válaszok között a linkelt kép segíteni fog.

2013. okt. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, még egy kérdés:

Ha egy rúd súlypontjánál a koordinátarendszerben azt csinálom, hogy megadom l-t (hosszát), x-t, y-t, majd ebből kiszámolom xl-t és yl-t. Namost félkörnél még értem hogy nem a hosszát, hanem a területét adom meg, de egy félkörÍVnél mit kell megadni? A hosszát itt is, vagyis rπ, vagy 2r-et, mint az átmérőjét? Ez sajnos nem világos nekem.

2013. okt. 14. 10:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Eccerű ez mint a faék. Egyenlő hosszúságú rúdnak egyenlő a súlya. oszt mivel a félkörív hosszának a fele pífélhő tartozik, a súlypont a középponttól erpergyökkettő távlságba leledzik.
2013. okt. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Amikor az ember közösségben megnyilvánul, akkor a közösség reflektál rá, akár több ember az a közösség, akár egy. És nem minden esetben arra reagál, amit az illető mond, nem feltétlenül abban a témában. Ha valakinek váratlanul beleüvöltöd a fülébe, hogy „adj egy százast”, mire ő nyakon vág – mivel a fülébe üvöltöttél –, akkor hajtogathatod, hogy „nem ez volt a kérés”.

Tehát ha leírsz egy kérdést, akkor lehet, hogy nem a válasz lesz az a reflektálás, amit elérsz, hanem mondjuk az írásmódod témaköre fog előjönni. Ez így normális, természetes."

2013. okt. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó vagyok, rossz kérdéshez írtam.
2013. okt. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#3: Ezt találtam:

[link]

Ez alapján nem "erpergyökkettő", hanem 2R/pi


#5: Észrevettem :D

2013. okt. 14. 14:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy gondóni teccik! Én mekkmontam, marha könnyen utána lehet számóni, de ha talátá jobbat, aminek aza szépséghibája, hogy nem igaz, lelked rajta! :-DDD
2013. okt. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!