Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vektorok, koordináta-geometria...

Vektorok, koordináta-geometria, forgatás? ABCDnégyszög rombusz. Koordináta rendszerben csúcsok koordinátái: A (6; -4) c (-2; 6) A rombusz területe: 328 egység. A feladat : Add meg B, D csúcs koordinátáit!

Figyelt kérdés

Tudjuk: T rombusz= (e*f) /2

rombusz átlói merőlegesek és felezik egymást.

ACvektor= c-a= (-8; 10)

amit tudok a feladat megoldásából:

1. AC vektor hosszúságát kiszámoltam= 2gyök41

2. Ez alapján kiszámoltam DB vektor hosszát(a másik átlót, a terület segítségével) 328/gyök41


Itt akadtam el.. egységvektorral kell számolni, és forgatni... Csak nem tudom hogyan!!!



2013. okt. 16. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:

e = AC 164^0.5

f = BD 656^0.5


Adott e, t => f számolható.


e-t f a felezőpontjánál metszi és viszont

tehát megvannak a végpontok.


metszéspont (2, 1) pontban van

AC normál vektora lesz BC irány vektora, illetve AC irány vektora a BC normál vektora.

Ebből megállapítható az illeszkedő egyenes egyenlete. (1 pont és az irányvektor

Már csak a BD hosszának felét kell felmérni erre az egyenesre mindkét irányban :)

2013. okt. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Irányvektoros egyenlet:

[link]


Normálvektoros egyenlet:

[link]


Meredekséggel kifejezett egyenlet:

[link]

2013. okt. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!