Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fizika feladathoz segítség?

Fizika feladathoz segítség?

Figyelt kérdés

Egy folyó vizének sebessége 2 m/s, a folyón két egyaránt 2,5 m/s sebességgel úszó ember kel át! Mindketten a kiindulási ponttal szemközti, 300 méterre lévő csónakházba szeretnének eljutni!

Mennyinek kéne lennie a folyó sebességének, hogy döntetlen legyen a verseny?



Ezt kéne megoldanom, egy baj van csak, hogy fogalmam sincs hogyan lehetne megcsinálni.

Nagyon szépen megköszönöm, ha csak egy kicsit is tudnátok benne segíteni.


2013. okt. 19. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a feladat szövegének csak a felét írtad le?

Vagy volt a könyvben ábra is hozzá?

2013. okt. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazad van, bocsánat, siettem és ezért nem vettem figyelembe, hogy más kérdések is voltak amikben volt információ.


Egy folyó vizének sebessége 2 m/s, a folyón két egyaránt 2,5 m/s sebességgel úszó ember kel át. Mindketten a kiindulási ponttal szemközti, 300 méterre lévő csónakházba szeretnének eljutni.

Melyikük ér előbb célba, ha:


a)Az egyikük egyenesen a part felé fordulva úszik, és a parton 4 m/s sebességgel fut vissza a célig?


b)A másik a folyó sodrásával bizonyos mértékig szemben úszik, úgy, hogy az eredő sebessége mindig merőleges legyen a partra?


c)Mennyinek kéne lennie a folyó sebességének, hogy döntetlen legyen a verseny?



Az első kettőt meg tudtam oldani, az eredmény 20 mp az első úszó javára.

A c) az, amivel gondom van igazából, azért is csak azt tettem fel az előbb, de most remélem érthetően írtam le, és nem hagytam ki semmit :)


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

2013. okt. 20. 11:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel az első két kérdést jól oldottad meg, remélem ezt is megérted:

[link]

Az egyenlet-megoldásról a tapasztalatod érdekelne,

2013. okt. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ilyen jól kiszámoltad nekem :) de nem egészen értem, hogy lett a futás ideje 30*vf. Nekem az jött ki, hogy tö = 120 sec + 60 sec = 180 sec (a futás a 60 sec)

És ahova oda írtad, hogy a kettő egyenlő, ott már nincs 30-as a vf előtt.

Biztos, hogy most azt hiszed, hogy értetlen vagyok, de nem tudnád egy kicsit részletesebben leírni a kedvemért ? :)

Nagyon megköszönném :)

Elég holnapra is, a lényeg az, hogy felfogja az agyam :)

2013. okt. 20. 20:15
 5/5 anonim ***** válasza:

"nem egészen értem, hogy lett a futás ideje 30*vf. "

A "lecsorgott" táv/4 m/s futási sebesség.

"És ahova oda írtad, hogy a kettő egyenlő, ott már nincs 30-as a vf előtt. "

Elnézést, rosszul másoltam. A papíromon persze jó.

"nem tudnád egy kicsit részletesebben leírni a kedvemért "

Nem tudom, hogy mit írjak le részletesebben? (Azt sem tudom, hogy mit tudsz? Hányadik osztályos feladat ez? A fizikai részt, vagy az egyenletrendszert részletezzem?)

2013. okt. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!