Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy A halmaz részhalmaza a...

Ha egy A halmaz részhalmaza a B halmaznak, akkor a B halmaz nevezhető halmazrendszernek?

Figyelt kérdés

Legyen pl A ={1, 2, 3, 4}; B={1, 2, 3, 4, 5, 6, 7}

Erre teljesül a részhalmaz definíciója, tehát minden x eleme A esetén x eleme B is teljesül, tehát A részhalmaza B-nek. Ebben az esetben a B halmaz felírható így?


B={A, 5, 6, 7} esetleg B={{1, 2, 3, 4}, 5, 6, 7}


vagy ez már teljesen más B halmaz mint amit a kérdés tetején írtam?


Kettő nagyon fontos kérdésem van: Az egyik, hogy ez a két B halmaz jelölés ekvivalens-e (tehát ugyanazt a B halmazt határozzák-e meg)?

A másik, hogy A részhalmaza B esetén a B halmaz nevezhető-e halmazrendszernek? Ha igen, akkor A eleme B kijelentés is igaz ugye, hiszen a B halmaz eleme az A halmaz, meg az 5, 6, 7 elemek.


Ezek a kérdésem, megköszönném ha segítenétek, üdv


2013. okt. 30. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Az {1 2 3 4 5 6 7} nem ugyanaz, mint az {{1 2 3 4} 5 6 7}
2013. okt. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:

Megpróbálom szemléltetni a dolgot. Vannak a csavarok. A csavarok fogalom egy halmaz, ami csavarokat tartalmaz, amit be lehet csavarni a falba, fába egy csavarhúzó segítségével. Ennek egy részhalmaza az a doboz csavar, ami a szekrényemben van. A „doboz” itt egy részhalmaz, ennek elemei a csavarok. De maga a „doboz” nem csavar, így maga a „doboz” nem eleme a csavaroknak, mert nem tudom betekerni a falba.


Vagy ugye van az állatok halmaza. Ennek részhalmaza a kutyák. A „kutyák” mint fogalom nem egy állat.


A „B = {A,5,6,7}” egy olyan halmaz, aminek négy eleme van, ebből három szám és egy halmaz. A „B = {1,2,3,4,5,6,7}” meg egy olyan halmaz, aminek 7 eleme van, és mind a 7 szám.

2013. okt. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Megpróbálom szemléltetni a dolgot. Vannak a csavarok. A csavarok fogalom egy halmaz, ami csavarokat tartalmaz, amit be lehet csavarni a falba, fába egy csavarhúzó segítségével. Ennek egy részhalmaza az a doboz csavar, ami a szekrényemben van. A „doboz” itt egy részhalmaz, ennek elemei a csavarok. De maga a „doboz” nem csavar, így maga a „doboz” nem eleme a csavaroknak, mert nem tudom betekerni a falba. "


Nem lehetne hogy maradunk inkább matematikában, halmazelméleti példákkal? Ez csak összezavar.


Ok rendben, az egyik kérdésemre választ kaptam, de még mindig érdekel: Ha az A halmaz benne van a B halmazban, akkor a B nevezhető halmazrendszernek?


És most felmerült egy mégnagyobb probléma:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


Ok ebből csak ez a lényeg: A={1, 2}; B={1, 2, 3} és hogy A részhalmaza B-nek, amire ezt a választ kaptam:


"A nem részhalmaza B-nek, mert halmazrendszerről van szó.

Akkor lenne részhalmaza ha B tartalmazná az {1,2} elemet is. "


Most ezt nem értem. Definíció szerint teljesül hogy minden x eleme A esetén x eleme B is teljesül. Most csak akkor beszélhetünk részhalmazról, ha MAGA a halmaz BENNE VAN a tartalmazó halmazban? A válaszok alapján igen, de a definíció szerint nem, most hogyvanez?

2013. okt. 31. 08:59
 4/5 anonim ***** válasza:
A válasz nyilván hülyeség. A részhalmaza B-nek.
2013. okt. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó. Maradt még kérdés megválaszolatlanul, de azért köszönöm.
2013. nov. 1. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!